Burial pulseerib uppunud metroos

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Burial
Burial Foto: Kaader videost

Muusikakriitik Siim Nestor soovitab Euroopa päeva puhul kuulata olulist Euroopa muusikat.

Burial  «Burial»
(Hyperdub)

Kas meil on üldse vaja muusikalist järelhüüet põlismetsadele, mille asemel laiuvad nüüd kiirteed ja tööstuspargid ning valguvad linnad? Võimalik. Ja eks neid ole ka. «Burial» ei igatse üksnes ürglooduse järele. Ta pulseerib sügaval mahajäetud ja uppunud Londoni metroo käikudes ja mäletab nii katedraale kui reivipidusid, nii hobusevankreid, söelehka ja Bachi kui valgusfoore, pizzarestoranide melu ja Kraftwerki. Mitte päris apokalüptiline kaja, vaid hauntoloogiline (post-dubstep)-mälestus tulevikust  - midagi sellist kuidas tulevik meid mäletada võiks.

Kuula allpool!

Laupäeval, 9. mail tähistatakse üle Eesti Euroopa päeva, mil korraldatakse mitmesuguseid meeleolukaid ettevõtmisi. Selle puhul on just nüüd hea hetk meenutada poliitiliste, majanduslike ja julgeolekuteemade kõrval hoopis Euroopa kultuuri lähiajalugu. Palusime viiel asjatundjal muusika, kirjanduse ja filmi vallas, välja tuua kolm 21. sajandi kõige silmapaistvaimat teost või autorit, mida või keda võiks iga eestimaalane näha, kuulda või lugeda.

Burial: Distant Lights

Burial: Pirates

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles