Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Viljandi folgi tänavused esinejad on valdavalt meessoost

Tänavu 20. korda toimuv Viljandi Pärimusmuusika Festival avaldas enamiku selle aasta esinejatest, kelleks on enamjaolt mehed.

«Peale mõne erandi on tänavused esinejad meessoost, mis aga ei tähenda, et kava oleks ühekülgne,» ütles programmipealik Tarmo Noormaa. Tänavuse festivali teemaks on «Mehe laul».

Kuuleb nii jõulist ja bravuurset kui tundlikku meestelaulu ning üks eesmärke ongi inspireerida mehi rohkem oma häält kasutama. Tänavuste esinejate hulka kuuluvad meeslauljad nii Zimbabwest, Mongooliast, Soomest kui mujalt maailmast.

Mustanahalistest koosnev Black Umfolosi koor laulab peamiselt bassiregistris ning muusikat iseloomustavad pehmed harmooniad ja häälte sulandumine. Nende laulmisstiil on alati seotud ka kindla koreograafiaga.

Šamanistliku joigu põimituna moodsate heliväljadega toob Wimme Soomest, keda Noormaa soovitab tähele panna just müstilise ja arhailise laulmisstiili tõttu. Tuleb ka siin alati hästi vastuvõetud meeskoor Tbilisi Gruusiast, kelle muusika võib ühel hetkel olla õrn ja südamlik ning järmisel hetkel kõmatada kui kõu.

Väljaspoolt Eestit on tulemas veel Water Tower Bucket Boys Ühendriikidest, Brendan Begeley & Sons Iirimaalt, Kazatsii Krug Venemaalt, Toorama Mordvast, L'Alba Korsikalt ja mitmed teised.

Eesti esinejatest juhtis Tarmo Noormaa tähelepanu Tuulelõõtsutajate ja Inseneride meeskoori koostööprojektile, kus «lõõtsutajate» tavapärasele energilisele tantsumuusikale lisanduvad meeshääled. Kindlasti pakub publikule huvi näppepillikvartett Gjangsta ja Ott Leplandi ühisesinemine.

Lisaks rõõmustavad folgipublikut Zetod, Paabel, Svjata Vatra, Liinatsuraq ja paljud teised.

Kuigi enamik esinejaid on paigas, soovitavad korraldajad kodulehelt programmi piilumas käia, sest uut informatsiooni ja üllatavaid kooslusi hakkab lisanduma pea iga päev.

Kontsertide täpne ajakava selgub aprillikuu jooksul, aga juba alates sellest nädalast on võimalik lisaks festivalipassidele soetada ka päevapasse.


Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:

WHS pole Schopenhauer, on aga ometi armastusest kokku pannud just illusionistliku lavastuse. Üksteisest võõrandunud mehe ja naise igihaljast lugu jutustatakse sõnatult, peamiselt eri liiki illusioonide vahendusel - üks uskumatum kui teine. Ometi pole see mustkunstisõu, kus trikid seisavad autonoomselt kõigest muust eraldi või on lõdvalt nende ümber seatud mingi lugu.

  muusika-aasta 2015
  42. nädala raamatumüügi edetabelid
   meenuta n099 eelmisi suuraktsioone
   Arvustused: uued plaadid
   uus film
   juurikas
   loe neid luuletusi
   uus raamat
   kas pretsedent eesti teleajaloos?
   uus film
   Viimased uudised
   Raamatublogi
   Top lood
   Top kommentaarid
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.ee
   Elu24
   Majandus24
   Sport
   TallinnCity
   Naine
   Tarbija24
   Maailm
   Arvamus
   Uudised
   VIIMASED GALERIID
   Arhiiv