Postimehe žürii hindab filmi «Kristus elab Siberis»

«Kristus elab Siberis», režissöörid Jaak Kilmi ja Arbo Tammiksaar (Eesti-Soome 2015)

Alates 13. veebruarist Eesti kinolevis

TIINA LOKK

3

Tohutu potentsiaaliga materjal: väga huvitav kangelane/kangelased, meeletult ilus ja võimas loodus, väga hea positiivne energia, aga mitte esimest korda ei räägi ma sellest, et ka dokumentaalfilmis, vähemalt heades, on olemas dramaturgia, intriig, konflikt, ja mis peamine: ka vastused küsimustele mis, miks, milleks ja kuidas. Siin on materjalis sisalduv potentsiaal jäänud kasutamata ja kuidagi tühi tunne on pärast vaatamist. Tavaline olustikukirjeldus.

OLLE MIRME

3

Vene miilits hakkas Jeesuseks, eesti mesinik hakkas Igor Mangiks. Ma ei näe, et ühe karjääripööre oleks kuidagi veidram kui teisel – peaasi, et nende jüngrid leiaksid oma usust rõõmu ja hingerahu. Just seda filmist õhkubki ja nende arutult õnnelike siberlaste nägemine mõjub lausa teraapiliselt. Ajalugu tõestab küll, et sedasorti sektid lõpetavad varem või hiljem õnnetult, aga noh ... see selleks.

LENNA KUURMAA

4

Hea dokumentaalfilm hea käe ja silmaga režissööridelt. Meeldisid ilusad kaadrid Siberi taigast, meelde jäi tuhandete valgete liblikate lend. Kasvavad lapsed üles kus nad kasvavad – Siberis või Eestis –, lasteks jäävad nad ikka, oma mängude, rõõmude ja muredega, oma maailmaavastamisega. Iga ekstreemsus on mõneti kohutav, aga samas usk headusse meis ja maailmas, positiivne maailmavaade pole ju paha.

ROMAN BASKIN

3

Nähtus sai näidatud! Žanriks dokumentaalfilm, kuigi telesaade oleks samaga hakkama saanud, sama korraliku komandeeringu korral. Mingi probleemike ju isegi on: kas on tegemist kõrgema vaimse ühendusega või lihtsalt laiskuse või hoopis šarlatanlusega, aga see on kuidagi lõdvalt kokku pandud. Kui parafraseerida üliõhukese riigi mudelit, siis tegijad jätavad kogu vastutuse vaataja kaela (vaataja päästmine on vaataja enda asi), aga küllap seegi on üks võimalusi!? Kui tsiteerida Pirandellot: nii see on, nagu neile meeldib. («Right You Are (if you think so)»)

Keskmine: 3,25

Tagasi üles