Kultuurisoovitused

Isa ja tütar tegid ühise lavastuse

Andres Noormets.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Sadamateatris esietendus elektrooniline tekstimuusikal „go neo und romantix“. Näitekirjanik Kadri Noormetsa teksti on lavale seadnud Andres Noormets ehk siis Vanemuise uue lavastuse taga on isa ja tütar. 

 

„…see on lugu, mille mõistmiseks peab laskma oma mina tajumaastikele uitama ja mitte kartma ohtu, sest teekond on juhitud ja vähem kui paari tunniga jõutakse koju tagasi. kas see on just seesama koht, kust alustati, on vaataja risk – see on tänane teater, kus elektroonilisse muusikasse sisse voolavad sõnad moodustavad muusikali, mis jääb otsustavalt väljapoole broadwayd, kuid on sellest hoolimata emotsionaalne ja kõnelev,“ avab lavastaja Noormets selle vägagi omanäolise lavastuse atmosfääri ja ideed.

Sten Karpov ja Piret Laurimaa lavastuses „go neo und romantix“.  Foto: Vanemuine.

„go neo und romantix“ lisandub Vanemuise eksperimentaalsarja „Üks asi“. „Üks asi „ - ükskõik, milline ta siis on - tähendab reeglitevaba mänguruumi, mille jaoks on ka hästiplaneeritud teatris alati piisavalt kaose võimalust,“ kommenteerib sarja ideed draamajuht Tiit Palu.

Seni on „Ühe asjana“ jõudnud publiku ette Uku Uusbergi autorilavastus "Karjäär" (2012), Enda Walshi „Härrasmees“ Maria Soometsa lavastuses (2013) ning Merle Jäägeri lavastatud Velma Wallise rännakulugu „Kaks vana naist“ (2014).

Muusika autor ja esitaja on muusikaline kooslus Cubus Larvik koosseisus Karl Saks ja Hendrik Kaljujärv, valguskunstnik on Margus Vaigur (Endla) ning kostüümikunstnik Maarja Noormets. 

Osades: Kais Adlas, Piret Laurimaa, Kärt Tammjärv, Raivo Adlas, Sten Karpov, Markus Dvinjaninov ja Reimo Sagor.

„go neo und romantix“ esietendub Sadamateatris 25.04 kell 19. Sel hooajal toimuvad etendused veel 28. ja 30. aprillil ning 8., 13. ja 14. mail.

 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles