Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Narva ehitatakse uus teatrikeskus!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vaba Lava Tallinnas | FOTO: Erakogu

Vabariigi Valitsus kiitis tänasel kabinetinõupidamisel heaks Narva teatrikeskuse asutamise ettepaneku. Valitsus  leiab riigieelarve eelnõu koostamisel aastatel 2017-2025 Narva teatrikeskusele igal aastal 250 000 eurot.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul aitab rajatav teatrikeskus muuta Narva kultuurielu mitmekesisemaks ning elukeskkonda kvaliteetsemaks. „Ei ole vastuvõetav olukord, kus Eesti suuruselt kolmandas linnas Narvas puudub täna saal professionaalsel ja kaasaegsel tasemel teatri tegemiseks,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Narva väärib sellise suure potentsiaaliga kaasaegse teatrikeskuse lisandumist oma kultuurirajatiste hulka, mis oleks atraktiivne ka rahvusvahelise areenil,“ lisas Saar.

Kaasaegse multifunktsionaalse teatrikeskuse valmimine planeeritakse 2017. aasta lõppu.  Keskusesse, mille tegevust opereeriks Sihtasutus Vaba Lava, ning mis hakkab asuma endise Baltijesti tehase ruumides (Linda 2, Narva), on planeeritud ligi  220-istekohaga black-box tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega ning kohviku- ja galeriiala. Narva Vaba Lava teatrikeskuse loomine on heaks näiteks, kuidas koostöös riigi, kohaliku omavalitsuse, era- ja kolmanda sektoriga saab luua uusi võimalusi kultuurivaldkonda.

Kultuuriministeerium otsib võimalusi teatrikeskuse rajamise esimeste tegevuste alustamiseks juba käesoleval aastal ministeeriumi omavahendite arvelt.  Teatrikeskuse loomise ja tegevuse käivitamiseks ning toetamiseks nähakse  2017-2025 eelarveperioodil ette pikaajaliste eelarvevahendite täiendav eraldamine Kultuuriministeeriumi eelarvesse 250 000 eurot aastas.

Tagasi üles