Pärnus näeb tulnukaid

Helgi Thorgils Fridjónsson

FOTO: Mees ja naine

Pärnus näeb jälle akte, sest juba 23. aastakäiku avab pühapäeval kunstinautlejale oma uksed rahvusvaheline aktinäitus "Mees ja naine". Teemaks on sedakorda tulnukad.

Korraldajate saatekirjas on järgmised read: "Fookus TULNUKAD peegeldab ärevaid meeleolusid, mis kogu maailma kihama pannud. Nii rõõm kui mure, nii armastus kui vihkamine saadab mehi ja naisi, kes uusi elupaiku otsivad. Vaatame ja mõtleme – kuidas meie väike kodumaa võtab vastu tulnukaid, kes iga hetk võivad uksele koputada?

Pole ju vahet, kas nad tulevad kosmosest või riikidest, kus elu pole enam võimalik. Alasti armastusele ja alasti alatusele silma vaadates mõelgem meie eellastele, kes üle tormise Läänemere põgenesid vabadusse, kus neid ei oodatud. Mõelgem ka meie lastele, kes juba homme ei saa läbi ilma tulnukaid vastu võtmata ja kes kiiresti muutuvas maailmas tahavad elada oma emakeelses kodus…"

Meistreid ja nende töid, kes 2016. aasta suvel jõuavad Pärnusse, on  pea kõigilt mandritelt: Helgi Thorgils Fridjónsson (Island), Alessandra Barbierato (Brasiilia), Fateme Gosheh (Iraan), Peter Diem (Holland), Hannu Riikonen (Soome) , Kalev Mark Kostabi (USA), Edward Lucie-Smith (Inglismaa), Giuseppe Gradella (Itaalia), Annika Forstorp, Ann Carlsson ja Viktor Kornejev (Rootsi) , Mickael Kvium (Taani) , Michalis Manussakis (Kreeka), Oleg Jahnin (Venemaa), Mari Meszaros (Ungari), Marina Škarupa, Igor Prokofjev ja Aleksandr Mihaltšuk (Ukraina). Eesti esindavad Enn Põldroos, Jüri Arrak, Priit Pangsepp, Mathias Sildnik, Kamille Saabre, Margot Õunapuu, Slava Semerikov, Maria Generalova, Leelo-Mai Aunbaum, Siiri Jüris, Johanna Mudist, Fideelia Signe Roots jt.

Tagasi üles