Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ugala teatril oli viimase 25 aasta edukaim hooaeg

Sama hea hooaeg, kui Elmo Nüganeni «Armastus kolme apelsini vast» lavale jõudmise aasta!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Katku Villu (Ott Aardam) ja Kõrboja Anna (Kadri Lepp) lavastuses "Kõrboja perenaine" on publiku ees ka tänavu. | FOTO: Gabriela Liivamägi

Sündmusterohke 12 kuu jooksul on Ugala teatri etendusi külastanud 77 010 inimest. Rohkem kui 25 aastat ei ole Ugala teatris selliseid publikunumbreid nähtud. Viimati juhtus see murrangulisel 1991. aastal, kui Eesti taasiseseisvus ja Ugalas sündis teiste lavastuste kõrval Elmo Nüganeni «Armastus kolme apelsini vast».

Enne jaanipäeva etendus Ugala teatris viimast korda suvelavastus «Gogoli disko» ning ühtlasi pandi sellega punkt teatri 97. hooajale, kuhu mahtus nii publikurohke suvi Vargamäel, hüvastijätt ajutise teatrisaaliga Ugala black box kui ka renoveeritud teatrimaja avamine.

Ugala teater on lisaks etendustegevusele korraldanud hooaja jooksul ka mitmeid erisündmusi, millest on osa võtnud üle tuhande piletiga külastaja ning paar tuhat inimest, kes osalesid tasuta kogukonnaüritustel. See kõik teeb kokku üle 80 000 inimese, kes on nautinud Ugala teatri tegemisi viimase 12 kuu jooksul kõikvõimalikes kultuurilistes vormides, olgu selleks etendustegevus, kontsert, teatrikino, näitus, häppening või muu vorm.

97. hooajal andis Ugala teater kokku 281 etendust ning esietendus 10 uuslavastust, millest 6 lavastust nautisid publiku erakordset poolehoidu, kandes kogu hooaja vältel silti «välja müüdud»: suurejooneline vabaõhulavastus Vargamäel «Kõrboja perenaine», arktiline triller «Sätendav pimedus», humoorikalt teraapiline «Emadepäev», mõõga- ja mantlikomöödia «Nähtamatu daam», «Vai-vai vaene Vargamäe» ehk «Tõde ja õigus» lastele ning publiku päid pööritav «Gogoli disko».

Erakordse aasta kõige tormilisemaks kuuks kujunes märts. Teatriaasta üks oodatuim sündmus – renoveeritud Ugala teatrimaja avamine 18. märtsil – kujunes nii publikule kui teatrirahvale soojaks taaskohtumiseks punasest tellisest majaga ning ka üksteisega. Pärast 13 kuud kestnud renoveerimistöid, mille käigus läbis kogu maja totaalse uuenduskuuri alates uuesti laotud välisseintest kuni uute punaste suure saali toolideni, oli maja taas külastajatest pungil. Üks suurimaid muutusi pärast renoveerimist on teatri võimekus mängida etendusi korraga kahes saalis, nii suures kui ka väikeses.

Ugala teatrimaja | FOTO: Heigo Teder/Ugala

Kõigest nädal aega pärast renoveeritud teatrimaja avamist kogunes teatrirahvas Ugalasse, et tähistada teatripäeva. Teatriauhindade gala, mille lavastas Tanel Ingi, jõudis ERRi vahendusel rohkem kui 165 000 vaatajani.

Kevadel külastas Ugala uut maja keskmiselt 460 inimest päevas, kui jätta välja puhkepäevad. Esimese kahe kuu jooksul käis Ugala teatrimajas rohkem rahvast kui terve aasta jooksul Ugala ajutiseks koduks olnud Ugala black boxis 2016. aastal.

Pärast suvepuhkust naaseb Ugala Vargamäele, et anda veel 15 «Kõrboja perenaise» etendust. 98. hooaeg avatakse 16. septembril kahe lavastusega: ühel päeval esietenduvad Sasha Pepeljajevi visuaalteatri lavastus «Primavera Paunveres» ja läti lavastaja Valters Silise kontorimuusikal «Nagu Soomes, aga veel parem».

Ugala publik valis oma lemmikud

Ugala teatris etendus 21. juunil viimast korda suvelavastus «Gogoli disko». Lõpuaplausi järel kuulutati Ugala suurel laval välja publikupreemia Kuldõun 2017 laureaadid.

 • Parimaks lavastuseks valis publik suurejoonelise vabaõhulavastuse «Kõrboja perenaine», mille lavastas Vallo Kirs ning kus tegi kaasa üle 30 näitleja. Lavastust «Kõrboja perenaine» mängitakse ka sel suvel Vargamäel 15 korral augustikuus.
 • Kairi Mändla lavastuse «Soo» proovis. / Heigo Teder

  Parimaks kunstnikuks hindas publik Kairi Mändla, kelle visiooni järgi valmis poeetiline «Soo» lavamaailm. Kairi Mändla kandideeris tänavu sama töö eest ka Eesti teatri aastaauhindadel kui parim kunstnik.
 • Aarne Soro lavastuses «Nähtamatu daam». / Gabriela Liivamägi

  Parimaks meesnäitlejaks hääletas publik Aarne Soro (Juss ja Madjak lavastuses «Soo»; Lõvi lavastuses «Võlur Oz»; Don Luis lavastuses «Nähtamatu daam»). Duubelrolli Juss ja Madjak eest oli Aarne Soro nomineeritud ka Eesti teatri aastaauhinnale kui parim meeskõrvalosatäitja.
 • Klaudia Tiitsmaa lavastuses «Soo». / Gabriela Liivamägi

  Parima naisnäitleja tiitli sai Klaudia Tiitsmaa (Metskass ja Õunake lavastuses «Soo»; Hernehirmutis lavastuses «Võlur Oz»; Donja Beatriz lavastuses «Nähtamatu daam»). Klaudia valiti publikulemmikuks kolmandat aastat järjest.
 • Publikulemmikutele anti üle Kuldõuna nimetust kandvad auhinnad, mis sel korral valmisid Ugala suure lava nöörpööningu puitdetailidest, mis pärinevad aastast 1981.
Tagasi üles