Esmakordselt antakse üle Kalju Komissarovi nimeline stipendium

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lavastaja, näitleja ja teatriõppejõud Kalju Komissarov.
Lavastaja, näitleja ja teatriõppejõud Kalju Komissarov. Foto: Ants Liigus

Neljapäeval, 8. märtsil tähistab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond professor Kalju Komissarovi sünniaastapäeva. Sel päeval antakse esmakordselt üle Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas õppivale üliõpilasele. 

Stipendium on algatatud Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapitali toel. Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal.

Praeguse Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna kõrghariduslike õppekavade (tantsukunsti, teatrikunsti ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia) ülesehitamise idee teatrimudelina kuulub Kalju Komissarovile. Õppeprotsessis tähendab see, et tulevased etenduskunstide tehnilised ja loomingulised töötajad õpivad koos ja täiendavad loomeprotsessis üksteist.

Kalju Komissarov on ülikoolis pidanud oluliseks, et «… üliõpilane oleks selle nelja aasta jooksul mingitpidi oma piire tunnetanud. Sest siis, kui ta on neid tunnetanud, saab ta tegelda ka nende avardamisega.»

Stipendiumiga soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist ja viljakat tööd teatrihariduse vallas. Stipendium määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline ning oma erialal perspektiivikas.

Stipendiumi üleandmine toimub 8. märtsil Ugala teatris. Samal hommikul, kell 11.00 toimub Ugala teatri etendus «Vai-vai vaene Vargamäe», milles teevad kaasa ka Komissarovi endised üliõpilased. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub kell 13.00 Ugala teatri fuajees.  Kammersaalis on eksponeeritud Kalju Komissarovi maalid ja joonistused, ühtlasi on avatud kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogia eriala üliõpilaste tööde näitus.

Kell 14.00 toimub filmi «Koma» (Ugri Film 2018) näitamine Ugala teatri väikses saalis. Filmi autoriteks (režissöörideks ja stsenaristideks) on Maria Avdjushko ja Peeter Simm. Film on valminud EFI, Kultuurkapitali ja ERR-i toetusel portreedokumentaalide programmis.

Pärast filmi külastatakse ühiselt Viljandi Metsakalmistut.

Alates kella 17.00 on kõik külalised, vilistlased, üliõpilased, praegused ja endised õppejõud ja töötajad oodatud baari Jasm, Koidu Seltsimajas (Jakobsoni 18).

Tagasi üles