Imekaunis filmis avaneb ehitusplatsi argipäev

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

"Meie loodu" lõpetab Kumu lõpetab arhitektuurile pühendatud dokumentaalfilmide sarja

FOTO: Kaader filmist

Vaevalt on tehtud ilusamat filmi ehitusplatsil kihavast elust kui «Meie loodu», millega Kumu lõpetab sel kolmapäeval populaarse arhitektuurile pühendatud dokumentaalfilmide sarja.

Prantsuse režissööri Fanny Tondre´i mustvalge film vaatleb ühe hiiglasliku hoone valmimist üllatavast vaatevinklist – seda ehitavate inimeste kaudu. Igaühel on selles väliselt tõrgeteta toimivas, kuid sisemiselt hapras süsteemis oma roll ja rääkida oma lugu. Siin segunevad eri rassid ja inimtüübid, kohtuvad erinevad maailmavaated ja põhimõtted, jagatakse nii rõõmu kui kurbust – ühise eesmärgi nimel tegutsevate tuhandete ehitajate sünkroniseeritud tegevuseta laguneks kogu see läbinisti maskuliinne maailm hetkega.

«Fanny Tondre´il on õnnestunud leida ilu, poeesiat ja filosoofiat keset märga tsementi, müra ja kaost,» tutvustas linateost maailma suurim, Amsterdami dokumentaalfilmide festival.

«Meie loodu» (Quelque chose de grand) võitis Rotterdami arhitektuurifilmide festivalil publikupreemia.

Seanss leiab aset 7. märtsil kell 18 Kumu auditooriumis. Prantsuskeelsel filmil on ingliskeelsed subtiitrid. Sissepääs tasuta. Linastus kuulub kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja Kumu Dokumentaal, mida korraldavad Kumu ja PÖFF.

Tagasi üles