Kultuurisoovitused

Hasso Krull: Kirjanduse aine pole kirjandus, vaid elu ise
Intervjuu Prima Vista patrooniga

Hasso Krull leiab, et kirjandus on ala, kus püütakse tulevikku esimesena märgata.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Eile alanud ning pühapäeva varahommikuni kestev Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu juba 15. korda. Seekordse festivali teema on «Tulevikumuusika». Tuleviku, oleviku ja kirjanduse seoste kohta esitasin mõned küsimused festivali patroonile, kelleks on tänavu kirjanik Hasso Krull.

Tellijale Tellijale

Ühe Prima Vista ürituse eelteates märgitakse, et juttu tuleb probleemidest, mida ei saa lahendada (nt inimkonna saatus, Eesti tulevik, maailmalõpp, tsivilisatsiooni häving), aga mis lahendavad varem või hiljem meid. Kas sellised probleemid ei peaks olema mitte poliitika, vaid filosoofia ja kunsti (sh kirjanduse) «haldusalas»?

Suurte ja tõsiste küsimustega ei tegele ükski asutus. Nagu ütleb Timothy Morton, on üleilmne soojenemine «kuri probleem», st me saame sellest täielikult aru, aga sel pole ratsionaalset lahendust. Pole ühtki ministeeriumi, kus mõeldaks selle peale, kuidas soojenemist aeglustada ja tagajärgi leevendada. Poliitikud kas alahindavad ohte või salgavad need hoopis maha, muutes sellega olukorra veel hullemaks. Aga aeg saab otsa.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles