Tartus avatakse Sven Saagi isikunäitus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Sven Saagi maal.

FOTO: Repro

Neljapäeval, 17. mail kell 18 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis Sven Saagi isikunäitus «Sügavad kihid».

Saag on valinud oma teoste valmistamiseks isemoodi meetodi: samm-sammu järel üles ehitamise asemel koorib tema üksteisele maalitud kihtidest välja soovitud lõppresultaati. Tegemist on meditatiivse protsessiga, mille tulemusena mõjuvad ka tema teosed ning nendele ajuti ilmuvad tegelased justkui aegruumi välistena.

Kunstnik seletab: «Nagu restauraator, kes eemaldab värvikihte ning leiab nende alt üha uusi figuure, vaateid ja nägusid, võib ka kunstnik oma maalidele läheneda sügavuti – kraapida neid ning leida värvikihtide alt järjest nii uusi kui vanu pilte. Avastades end nõnda ühtäkki väga heast ja tuttavast, või ka täiesti tundmatust ja ootamatust kohast.»

Sven Saag (snd 1968) lõpetas 1994. aastal Tartu Ülikooli maaliosakonna teise lennu. Isikupärase kihilise ja värviküllase stiilini jõudis ta suhteliselt varakult. Kuigi viimasel ajal on tema isikunäituste hoog veidi raugenud, on tal neid aja jooksul siiski kogunenud kümneid. Viimati astus ta samades ruumides isikunäitusega üles aastal 2000.

Näitus on avatud 22. juunini.

Tagasi üles