Kultuurisoovitused

Ugala teatri publikuarv jätkas lõppenud hooajal kasvutrendi

Taago Tubina tõlgendus kaasajastatud Tšehhovi «Kajakast» ehk «Krdi loll lind».

FOTO: Gabriela Liivamägi

Ugala teatri esimene täispikk hooaeg renoveeritud teatrimajas kujunes publikuarvult viimase paarikümne aasta menukaimaks. 98. hooajal andis teater 302 etendust, mida külastas 88 838 inimest. Seda on 10 000 võrra enam kui eelmisel hooajal. Lisades etendusepublikule hooaja jooksul toimunud eriürituste, kontsertide, näituste, kino ja vestlusõhtute külastajad, kogus Ugala teater kokku üle 95 000 külastuse.

98. hooajal jõudis Ugalas lavale kaheksa uuslavastust. Hooaeg algas rahvusvaheliselt, kui Sasha Pepeljajev tõi Ugalas koos TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu tudengitega lavale tantsulis-visuaalse lavastuse «Primavera Paunveres» ning noor läti lavastaja Valters Silis lavastas suures saalis kontorimuusikali «Nagu Soomes, aga veel parem». Oktoobris esietendus Taago Tubina tõlgendus kaasajastatud Tšehhovi «Kajakast» ehk «Krdi loll lind», mis pälvis publiku ja kolleegide tunnustuse. Nii lavastus kui ka peaosatäitjad Martin Mill ja Klaudia Tiitsmaa said tänavused publikupreemiad Kuldõun ja kolleegipreemiad.

Novembris esietendus «Orpheus allilmas», kus kohtusid taas lavastaja Ingomar Vihmari ja näitekirjanik Tennessee Williams. Jõulukuul sai publik osa «Lumekuninganna» seiklustest. Muinasjututegelaste kirju maailma tõi lavale Oleg Titov koos TÜ VKA 12. lennu tudengitega. 98. hooaja esimese poolaasta kulminatsiooniks oli Ugala ja ühenduse R.A.A.A.M. koostöölavastus «Hipide revolutsioon», mille tõi välja vene lavastaja Juri Kvjatkovski. Kevadel lisandus veel kaks uuslavastust: Marika Palm lavastas lastelavastuse «Tuul kuu pealt» ning Kristo Viiding debüteeris lavastajana Tolstoi näidendiga «Elav laip».

Kodupubliku seas väga menukad lavastused «Emadepäev» ja «Moraal» jõudsid sel hooajal ka Soome publiku ette – «Emadepäev» etendus Espoos Eesti teatri nädala raames ning «Moraal» oli kutsutud Imatrasse Black and White Theatre festivalile. Septembris osaleti lavastustega «Soo» ja «Moraal» Draama festivalil Tartus.

Värskelt renoveeritud teatrimaja pälvis tähelepanu ka sel hooajal. Muinsuskaitseamet tunnustas Ugalat aastapreemiaga ning ühtlasi kuulutati Ugala Lõuna-Eesti parimaks turismiobjektiks 2017. Selle tunnistuseks, et Ugala uuenenud teatrimaja on tõeliseks tõmbekeskuseks ka aasta aega pärast avamist, on ka tõsiasi, et Viljandis toimunud etendusi külastas sel hooajal 61 000 teatrisõpra.

Ugala teatri 99. hooaja avab 22. septembril Andres Noormetsa lavastus «Naine merelt», mis on Norra näitekirjaniku Henrik Ibseni üks helgemaid näidendeid. Peaosades on Laura Peterson ja Aarne Soro.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles