Algas tulevase aasta Tallinn Music Weeki festivali esinejate taotlusvoor

Tallinn Music Week.

FOTO: Madis Sinivee

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval kevadel 25.–31. märtsini. Festivali muusikaprogrammi artistide taotlusvoor käivitus täna TMW kodulehel aadressil artist.tmw.ee. Nädala jooksul, kuni 12. septembrini on TMW festivalipass saadaval soodushinnaga 35 eurot.

6. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor muusikutele, kes soovivad tuleval kevadel TMW festivalil üles astuda. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt; nii sooloartistidelt kui ka suurematelt kooslustelt, nii interpreetidelt kui ka heliloojatelt üle kogu maailma.

Tuleva aasta märtsi tervet viimast nädalat katva linnafestivali keskmes on kolm päeva vältav muusikaprogramm, mille koostab 1. novembriks laekuvate esinemistaotluste põhjal TMW korraldustiim, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste muusikaettevõtete esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite asjatundjad.

Kümne tegutsemisaasta jooksul on TMW festival kujunenud lisaks Eesti artistidele oluliseks väljundiks ka üleilma muusikakogukondadele. Tänavu kevadel toimunud juubelifestivalile laekus esinemistaotlusi ligi 1500 artistilt enam kui 50 riigist ning programmi kinnitati üle 260 artisti 30 riigist, teiste seas põhjanaabrite legendid Ismo Alanko ja Kimmo Pohjonen, Islandi alternatiivmuusika keskseid tegelasi Högni, USA ska veteranid The Toasters, Inglismaa alternatiivroki uus tulija Suzi Wu, India indierocki täht Alluri ning paljud Venemaa ja Ida-Euroopa põnevaimad artistid.

Tagasi üles