Viimane võimalus näha Michel Sittowi näitust Kumus!

Michel Sittow (u 1469–1525). Madonna lapsega. U 1515–1518. Õli, puit. 33,1 × 25,6. Berliini Maaligalerii, Kaiser Friedrich Museumsverein omand

FOTO: Michel Sittow /foto: Jörg P. Anders

Kuni pühapäeva, 16. septembrini on Kumu kunstimuuseumis võimalik külastada näitust «Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades». Rahvusvaheline näituseprojekt on esimene Tallinnast pärit renessansiajastu kunstniku Michel Sittowi (u 1469–1525) isikunäitus. Näitusel on koos Michel Sittowi haruldased säilinud maalid maailma nimekate muuseumide kogudest. Näitus on korraldatud koostöös Washingtonis asuva Rahvusgaleriiga.

Näituse lõpuakordiks on 14.–15. septembrini toimuv rahvusvaheline sümpoosion «Michel Sittowi elu ja kunsti lood. Faktid ja väljamõeldised», kuhu on oodata Madalmaade maalikunsti tippeksperte kogu maailmast. Michel Sittowi esimese monograafilise näitusega kaasneva sümpoosioni eesmärgiks on tõsta kunstnik uuesti rahvusvahelise uurimise fookusse, avada uusi võimalikke tõlgendusi ning motiveerida edasist huvi selle intrigeeriva kunstniku loominguga tegelemiseks.

Näituse finissage ja viimased publikuüritused:

laupäeval, 8. septembril

kl 12.00 toimub huvilistele ekskursioon näituse kuraatori Greta Koppeliga

kl 15.00 toimub venekeelne näitusetutvustus ekspertgiidi Darja Andrejeva juhtimisel

pühapäeval, 9. septembril

kl 13–15 on Kumu aatriumis avatud laste tegevusala «Meistri õpituba»

15.–16. septembril on näitus avatud kuni 20.00!

Tagasi üles