Montserrat Caballé  – bel canto kuninganna

Montserrat Caballé esinemas 1979. aastal Viinis.

FOTO: -/AFP

6. oktoobril suri 85 aasta vanuses maailma kõigi aegade silmapaistvamaid bel canto stiili esindajaid Montserrat Caballé, keda kõige kirglikumad fännid kutsusid hellitusnimega La Superba.

Võrratu iluga hääl, täiuslik ja veatu laulutehnika, õhus heljuvad ebamaised pianissimo’d ja harvaesinev mezzo voce tegid temast ühe ooperimaailma eredaima tähe läbi aegade. Caballé esines ligi poole sajandi jooksul maailma kuulsaimatel lavadel oma põlvkonna kuulsaimate lauljate, orkestrite ja dirigentide seltsis.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kahel korral on Montserrat Caballé esinenud ka Eesti publikule – 1997. aasta septembris Eesti Kontserdi hooaja avakontserdil Estonia kontserdisaalis ning 1998. aasta juulis Tartus Raekoja platsil.

Kuigi diiva kõrgaeg oli selleks ajaks möödas, vallutas ta ka eesti publiku südamed oma imelise häälega ning koos lauljatarist tütre Montserrat Martíga lauludega hispaania zarzuela’dest. Tartu publik mäletab paduvihmas ja äikeses toimunud kontserti, kusjuures ilmaolud ei kahandanud, vaid pigem võimendasid emotsioone.

Tagasi üles