PÖFFi suurejoonelist avafilmi saadab 150 muusikut

Täna õhtul avatava Pimedate Ööde filmifestivali tseremoonia kulmineerub vaatemängulise filmi «Ärkamine» maailmaesilinastusega, mida saadavad orkester ja kaks koori.

Kuue aasta jooksul 35 riigis, sealhulgas Eestis, üles võetud, meie planeedi mitmekesisust ülistava filmi eksklusiivsel kontsertlinastusel astuvad lavale Eesti riiklik sümfooniaorkester, kammerkoor Voces Musicales ja Tallinna muusikakeskkooli poistekoor. Juhatab filmi helilooja Joseph Trapanese. Filmi režissöör on ameeriklane Tom Lowe ja selle on tootnud Araabia Ühendemiraadid ja USA.

Eesti riigi sajandale sünnipäevale pühendatud tseremoonia algab kell 19 Alexela kontserdimajas ja selle on lavastanud Ingmar Jõela. Videotervituse on saatnud tänavune elutööauhinna laureaat Liv Ullmann ja välja kuulutatakse Bruno O´Ya stipendiumi saaja. Õhtut juhib Henrik Kalmet.

Viimased piletid on saadaval.

Tseremooniast teeb otseülekande Tallinna TV ja see algab juba kell 18.35 intervjuudega mustalt vaibalt. Üritust toetavad EV 100 ja Dubai Film.

Kokku on 16. novembrist 2. detsembrini Tallinnas ja Tartus toimuva Pimedate Ööde filmifestivali põhiprogrammis 212 filmi 80 riigist.

Tagasi üles