Kultuurisoovitused

Pärnus avatakse kunstnik Juhan Vihterpalu näitus

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas avatakse Vihterpalu näitus «Alateadus».

FOTO: Plakat

Kolmapäeval, 5. detsembril kell 17 avab kunstnik Juhan Vihterpal Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas näituse «Alateadus». Näitus jääb avatuks kuni 29. detsembrini.

«Alateadus» on alateadvuse vili ja selle uurimisjaam. Näitus kompab nii Juhan Vihterpali isiklikku kui ka kollektiivset alateadvust. Näitus koorus alateadvusest pärit impulssidest järkjärgult, kuni muutus lõpuks ühtseks tervikuks. Isikliku ja kollektiivse alateadvuse vahelise piiri hägususest inspireerituna on kasutatud erinevaid meediume ja nende vaheline üleminek on udustatud. Näituse ainest võib leida nii kunstniku eluloolistest episoodidest kui ka paljude inimeste, meie põhjarahvaste kollektiivsetest kogemustest. Mineviku ainest, materjali ja mateeriat on kunstnik otsinud kadunud vanaisa kuuridest ja garaažist.

Juhan Vihterpal on kunstnik, helilooja ja multi-instrumentalist, kes otsib pidevalt uusi väljendusi erinevates kunstimeediumites ja -stiilides, nende kokkupuutepunktides. Juhan on loonud muusikat ja teinud helidisaini paljudele teatrilavastustele, filmidele ja näitustele. Lisaks isiketteastetele on ta olnud tegev erinevates koosseisudes ja esinemistel. 2012. aastast alates tegutseb interdistsiplinaarses kunstirühmituses Laik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles