T, 27.09.2022

Moskva teatriekspert: NO99 iseenda sulgemine on mehine samm

Neeme Raud
, ajakirjanik
Moskva teatriekspert: NO99 iseenda sulgemine on mehine samm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
NO99 viimane etendus
NO99 viimane etendus Foto: Mihkel Maripuu

Moskva eksperimentaalteatri üks võtmetegelane, Elektroteatr Stanislavski juht Boriss Juhanonov NO99 otsusest lõpetada tegevus. 

«See on väga mehine samm, et nad ise end sulgesid,» lausus Elektroteatr Stanislavski juht Boriss Juhanonov. «Mehine seepärast, et nad väsisid ja julgesid seda tunnistada. Ja mehisuse all ei mõtle ma siin mõistagi midagi sugudega seonduvat. See oli julge otsus. Nad said aru, et see teatri kestmise vorm, sellisel kujul, selle nimega, on läbi. Ja nad ütlesid sellele (lõpule) «jaa» astudes sel moel küll neile tundmatule territooriumile, mis on nende jaoks täis ärevust, teadmatust. Seda on väga raske teha. Inertsist üle saada, mitte lubada rutiinil, isegi kõige väiksemal kujul, imbuda teatri-tegemise territooriumile. Seda on väga raske teha, sest teater sageli ise hävitab rutiini, tekitab tunde, et ongi millegi uueni jõutud, ehkki seda ei ole. Seepärast suhtun nende (NO99 juhtide) sammu austuse ja mõistmisega.»

Oma tegevuse lõpetada otsustanud teater annab oma ajaloo viimase etednuse Moskvas Meierholdi keskuses, kus 19. detsembril mängitakse festivalil NET Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastust «NO43 Kõnts».

Märksõnad
Tagasi üles