Kultuurisoovitused

Juurikas. Tervisliku talveune käsiraamat

poliitikud pilves

FOTO: Montaaz Montaaz

Ma olen alati uskunud, et kui igapäevane elu muutub tüütavaks ja üksluiseks, pakuvad unenäod varjupaika, kuhu põgeneda pealetükkiva tegelikkuse eest. Nüüd aga olen hakanud selles kahtlema. Näen unes täielikku jampsi, öö läbi käib õudne tramburai. Magan rahutult ja ärgates tunnen end rampväsinuna.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õhtul jõin magusat piparmünditeed, kuulasin rahustavat paaniflöödimuusikat, mediteerisin meritäheasendis ja ühtlustasin hingamise universumi rütmiga, nagu õpetab „Tervisliku talveune käsiraamat väsinud põllumehele“. Enne uinumist sisendasin enesele, et unemaal ootavad mind kaunid inimesed, huvitavad seiklused ja hindamatud teadmised, millele vaid magajal on juurdepääs. Silmad vajusid kinni, teadvus kustus – ja kohe oli Kaja Kallas platsis.

„Hea valija, pane nüüd hoolega tähele. Ma ei hakka tegema pikka sissejuhatust Reformierakonna valimisprogrammi, sest olulisem osa sai eile ja üleile öösel juba ära räägitud,“ ütles kaunis Kaja. „Täna tutvustan pensioniplaani, mis garanteerib sulle 5 eurot lisaraha igas kuus. See on summa, mis määrab Eesti tuleviku.“

Tagasi üles