Kolmapäeval esinevad Tallinnas kolm saksa kirjanikku

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Slata Roscha.
Slata Roscha. Foto: Erakogu

27. märtsil esinevad Saksa kevade raames Kirjanike Liidu Musta laega saalis kell 18 algaval kirjandusõhtul «Tekstid – jäljed – kohad» kolm saksa kirjanikku Mecklenburg-Vorpommerni liidumaalt: Kai Grehn, Berit Glanz ja Slata Roschal. Tasuta üritusel kõlavad nii proosakatkendid kui ka luule. Kõik saksakeelsed teksid on tõlgitud eesti keelde.

Kai Grehn elab ja töötab praegu Berliinis, Berit Glanz Greifswaldis ja Slata Roschal Münchenis. Nüüd saavad nad Tallinnas Kirjanike Majas esimest korda kokku ja esitavad valitud tekste. Dialoogis Eesti kirjaniku Veronika Kivisilla ja kirjandusteadlase Aija Sakovaga räägitakse seetõttu ka sellest, kas ja kuidas kohtadega seonduv meid ühendab, tekstidesse jälgi jätab, mida inimese ja tekstiga teeb, ning kuidas tekstid kohti kujundavad.

Kai Grehn, sündinud 1969. aastal Grevesmühlenis, üles kasvanud (Ida-)Berliinis. Õppinud lavastajaks Berliini Ernst Buschi nimelises Lavakunstikõrgkoolis. Tegutseb kirjaniku ja lavastajana.

Berit Glanz, sündinud 1982. aastal Preetzis, õppis teatriteadust ja skandinavistikat. Alates 2010. aastast uue Skandinaavia kirjanduse õppetooli teadur Greifswaldi ülikoolis. Kirjutab näidendeid ja proosat.

Slata Roschal, sündinud 1992. aastal Peterburis, õppis Greifswaldi Ülikoolis slavistikat, germanistikat ja võrdlevat kirjandusteadust, omandab praegu doktorikraadi Müncheni Ülikoolis. On avaldanud luuletusi ja lühiproosat kirjandusajakirjades ja antoloogiates.

Kirjanikud külastavad Tallinna kui Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa kirjandusauhinna nominendid. Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa kirjandusauhinda annavad välja Künstlerhaus Lukas, Literaturhaus Rostock, Literaturzentrum Vorpommern, freiraum-verlag ja Literaturrat M-V e. V.

Kirjandusõhtut korraldab Goethe Instituut koostöös Eesti Kirjanike Liiduga.

Märksõnad

Tagasi üles