Kinos «Monument vanaemale» ja «Siberi lapsed»

Ave Taaveti dokumentaalfilm «Monument vanaemale».

FOTO: Kaader filmist

15. mail kl 18.30 linastub Tallinnas kinos Sõprus Ave Taaveti dokumentaalfilm «Monument vanaemale». Lisaks jõuavad ekraanile Triin Kerge videoportreed «Siberi lapsed» ja Marika Alveri audiovisuaalne teos «Tagasitulek», mis on valminud rühmituse SLED kunstiprogrammi «Siberi lapsepõlv» raames.

Ave Taaveti dokumentaalfilm «Monument vanaemale» (2019) jälgib kunstnik Katarina rännakuid enam kui 5000 km kaugusel Siberis. Katarina tahab seal valada monumendi külale, kuhu 1949. aastal küüditati kolm põlvkonda tema esivanemaid. Ja paigutada risti esiemale, kelle matmiskoht on teadmata. Filmi operaator on Carolyn Niitla, monteerija Jette-Krõõt Keedus, helirežissöör Sven Sosnitski, värvimääraja Alis Mäesalu ja produtsent Marika Alver.

Kunstnik Triin Kerge portreteerib teoses «Siberi lapsed» liikuvas trammis kuut naist, kes on lapsepõlves kas küüditatud Siberisse või seal sündinud. Kõik portreteeritavad on käinud viimase paari aasta jooksul koos SLED rühmitusega Siberis oma lapsepõlvekülasid taasavastamas. Teos on valminud koostöös muusikalise kollektiiviga Eeter.

Marika Alveri teos «Tagasitulek» vaatleb, milliste (kohanemis)raskustega küüditatud silmitsi seisid, kui pärast vabanemist tagasi Eestisse jõudsid. Mälestused kodust ning lootused kodumaale ei ühtinud alati reaalsusega.

Õhtu kava:

  • 18:30 Marika Alver «Tagasitulek» (10′)
  • 18.40 Triin Kerge «Siberi lapsed» (18′)
  • 19.00 Ave Taavet «Monument vanaemale» (24′)
  • 19.30 Vestlus. Modereerib Keiu Virro.
  • Lisaks pakutakse kerget siberi sakuskat ja ivan-tšaid.

Filmid linastuvad eesti ja vene keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Üritus on kõigile huvilistele TASUTA.

Tagasi üles