Tänasest annab Eestis tasuta kontserte Everest Nepali tantsurühm

28. maist 4. juunini viibib Eestis ja annab kontserte Everest Nepal Cultural Group’i (ENCG) tantsuansambel Nepalist.

FOTO: Everest Nepal Cultural Group

28. maist 4. juunini viibib Eestis ja annab kontserte Everest Nepal Cultural Group’i (ENCG) tantsuansambel Nepalist. Ansambel esineb 29. mail kell 13 Viimsi Gümnaasiumis ja kell 20 Mustamäel restoranis Merlot, 30. mail kell 12 Tartumaal Laeva Rahvamajas, 1. juunil kell 13 ja 16 Tallinnas Tornide väljakul Baltica festivali kavas, 2. juunil kell 10.30 Tallinna Vanalinnapäevadel ja keskpäeval Loo Päeval. Esitatakse mitmetest Nepali piirkondadest pärit traditsioonilisi temaatilisi tantse, kõik erinevates värviküllastes kostüümides.

Ansamblit võõrustava Eesti Europeade Komitee juhatuse liikme ja rahvatantsuseltsi Kandali juhendaja Valdo Rebase sõnul saabub Eestisse 18 nepallast, kelle juhiks esmakordsel külaskäigul on mitmete oluliste organisatsioonide eesotsas olev Ramchandra Koirala. „Härra Koirala on Nepali traditsioonide järgi kõrgema kasti esindaja, kes seda ise küll kuidagi ei rõhuta. Tema eestvedamisel on Eesti rahvakunsti grupid juba kolmel korral Nepalis käinud ning järgmise aasta märtsis läheb neljas – Vormsi tantsijad ja seto laulikud,“ ütles Valdo Rebane.

28. maist 4. juunini viibib Eestis ja annab kontserte Everest Nepal Cultural Group’i (ENCG) tantsuansambel Nepalist.

FOTO: Plakat

„Nepal on maa, mis vajab maailma toetust ja abi ning kultuurivahetus on üks võimalus sellele tähelepanu tõmmata. Eesti Europeade Komitee toetas nii Nepali maavärinaohvreid kui ka veeuputuse ohvreid 2000 euroga,“ lisas Rebane. „Eestisse tuleb seekord seitse tantsupaari. Nende tantsudes on mingi omapärane lust ja elurõõm, mida üldise ümbritseva vaesuse kõrval on raske mõista. Samas aga on ju ka Nepali elanikud väga sõbralikud,“ tõdes juba kolmel korral Nepali külastanud tantsuõpetaja Valdo Rebane.

ENCG asutati Nepali valitsuse poolt 1998. aastal riigi kultuuripärandi säilitamise ja arengu eesmärgil ning selle egiidi all tegutsevad rahvatantsijad, -muusikud ja -lauljad, esinevad trummarite grupid, maski- ja nukutantsijad, lasterühmad jt. 20 aasta jooksul on ENCG olnud väga oodatud külaline rahvakunstifestivalidel Prantsusmaal, Hispaanias, Jaapanis, USA-s, Venemaal, Brasiilias, Taiwanis, Hollandis, Belgias jm.

ENCG on korraldanud rahvusvahelisi folkloorifestivale Nepalis alates 2002. aastast. Festivalid toimuvad erinevates Nepali linnades ja külades iga kahe aasta tagant, järgmine festival toimub 2020. aasta alguses. Varasemaid festivale on Nepalis külastanud rahvatantsuseltsid Kandali, Viisuveeretajad ja Pääsuke, tantsuansambel Kuljus, rahvatantsurühm Kärutajad ja muusikaansambel Pillikud.

Tagasi üles