Unistavad tantsijad jõudsid esietenduseni

TantsuRUUMi residentide Christin Tauli, Joanna Kalmu, Madli Pavese ja Rūta Pakalnese aka dream dancers tantsulavastuse esietendus Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis toimub 11.juunil.

FOTO: Maarja Eliisabet Roosalu

11. juunil esietendub Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis rühmituse dream dancers uuslavastus «The Process of Unclenching a Fist». Tegijate sõnul on tegemist tantsuline ühismõtisklus kaasaja inimese seisundi üle.

Tantsulavastus on tõukunud küsimustest loodava reaalsuse olemusest ja kasulikkusest – kuidas suhestub indiviid suurema võrgustikuga ja vastupidi? Kui sõltumatu ja sõltuv on tants meist endist ja ümbritsevast ilmast? Missugusest tantsust me unistame ja miks? Millele osutab tants oma iseeneslikkuses?

Järgides muusika magusaid noote ja maandavaid seisakuid, on dream dancers koos teisenevas, lainetavas, täituvas ja tühjenevas ruumis, kaasaegsete tantsude kasvuhoones, kus unelmad saavad tärgata, teostuda ja lahustuda. Mille füüsiline tõlgendus on vaevu puudutavate kehade duett? Kuidas jõuab vaatajani nähtamatu tants?

Lubades mõttelist hägusust ja astudes julgelt illusoorsuse mängumaale, võime leida end võimalikkuse saarelt, kus kohtuda iseendaga, kus tants saab olla nähtav ja kuuldav iseeneses ning kehad luua maastiku põletavatele soovidele, mis väljuvad sõnadega seletatava piiridest.

Põrand on vaba pehmeks koosolemiseks ja teravaks enesevaatluseks.

Unistavad tantsijad on Christin Taul, Joanna Kalm, Madli Paves ja Rūta Ronja Pakalne, kes on kokku saanud TantsuRUUMi (Eesti Tantsuagentuur) residentuuriprogrammi raames. «The Process of Unclenching a Fist» on koos tantsimise ja unistamise tulem, mille esialgseks sooviks oli anda tantsule kui unistusele võimalus saada reaalsuseks, hoolimata sobilike sõnade nappusest, ideede hägususest, selgete põhjuste puudumisest. Sündinud tantsuline narratiiv on tantsu jätkuva praktiseerimise tulem, mida võib lugeda kui nelja tantsukunstniku koostööst kujunenud peegeldust tänasest kaasaegsest inimesest, seda mõistagi väikse valimi näol, ent usaldades, et kehades kajavad ka enesest kaugemad nähtused, teemad ja küsimused.

  • unistajad / dreamers:
  • Koreograaf-etendajad: Christin Taul, Joanna Kalm, Rūta Pakalne, Madli Paves
  • Liikumisjuht: Leif Firnhaber (BE)
  • DJ/helikujundaja: Triin Niinemets
  • Kunstnik: Adele Robam
  • Valguskunstnik: Karolin Tamm
  • Kaasproduktsioon: Eesti Tantsuagentuur
Tagasi üles