Kultuurisoovitused

Vabal Laval etendub Jaapani lavastaja «Seitse surmapattu»

Vabal Laval etendub «Seitse surmapattu».

FOTO: Co. Un Yamada

Juba kolmandat korda toob Teet Kask koostöös Vaba Lava teatrikeskusesga Tallinnasse Jaapani tipptasemel tantsuteatrit.  21. augustil etendub  vaid ühel korral Vaba Lava teatrikeskuses Co. Un Yamada (Jaapan) tantsulavastus «Seitse surmapattu». Laval on Un Yamada, Llon Kawai ning viiulil  Keisuke Ohta.

«Seitse surmapattu» on Bertolt Brechti samanimelise lauludega balleti adaptatsioon. Anna reisib läbi seitsme linna ning naaseb koju ilma, et alistuks seitsmele surmapatule – laiskusele, uhkusele, vihale, alpusele, lihahimule, ahnusele ja kadedusele. See didaktiline lugu kujutab endast kapitalistlikule ühiskonnale omase paradoksi teravat kriitikat.

Tantsukompanii Un Yamada, mille asutas Un Yamada Tokyos 2002. aastal, ergutab vaatajate intellekti ning tundlikkust teravmeelse ja unikaalse koreograafia, täpse struktuuri ja tantsijate elava füüsilisusega. Kompanii Un Yamada juht, koreograaf ja tantsija Un Yamada on sündinud Jaapanis. Pärast iluvõimlemis-, balleti ja butoh-treeninguid alustas ta 1996. aastal karjääri koreograafias. Alates 1998. aastast on Un Yamada aktiivselt tegutsenud ka soolotantsijana. Inspiratsiooni ammutab ta muusikast, visuaalkunstist, kirjandusest, akadeemilistest aladest, moest ja keha mitmekesisest liikumisest. Tema tundlik, energiline ja dünaamiline tants on äratanud tähelepanu kogu maailmas ning seda ei saa kirjeldada kui lihtsalt nüüdistantsu või butoh’t (jaapani moderntants).

Un Yamada käib etendusi andmas nii Jaapanis, Aasias, Euroopas kui Lähis-Idas, ta on loonud ka valdkondadeüleseid töid, mis hõlmavad muusikat, draamat, ooperit ja traditsioonilisi etenduskunste. 2013. aastal pälvis Un Yamada 8. Jaapani Tantsufoorumi auhinna. 2014. aastal määrati ta Jaapani kultuurisaadikuks Ida-Aasias ning autasustati haridusministeeriumi kaunite kunstide New Face («uue näo») auhinnaga. 2018. aastal nimetati Un Yamada Jaapani kultuurisaadikuks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles