Underground Forest avaldas oma teise albumi

Underground Forest.

FOTO: Maarja Pärtna

6. septembril ilmus eksperimentaalfolgi projekti Underground Foresti teine album «Magnoolia». Underground Foresti loomingus kohtub autorilaulust ja folgist tõukuv lähenemine muusikale mitmete eksperimentaalmuusika alažanride ja stampe vältiva kõlapildiga. Käesolevas tervikus on vaheldumisi seatud ühelt poolt struktureeritumad meloodilised ning teiselt poolt abstraktsemad kõla- ja mürapõhised, valdavalt instrumentaalsed palad.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 19. oktoobril Tallinnas Grafodroomis, 29. novembril Põlvas ja 30. novembril Tartus. Underground Foresti kaasesinejateks Tallinnas on eksperimentaalmuusikud eleOnora & Richard Thompson, Põlvas ja Tartus aga fingerstyle-kitarrist Reinis Jaunais.

Underground Forest, «Magnoolia».

FOTO: plaat

Underground Foresti lugude live-seaded erinevad märgatavalt albumiversioonidest, et nende vahel tekiks kontserdil põnev võrdlusmoment. Kontsertversioonid luuakse akustilisele kitarrile, saksofonile, hiiu kandlele, pikkvilele, mees- ja naishäälele, löökriistadele ja live-elektroonikale. Need mahuvad eksperimentaalse folgi ja otsingulise pärimusmuusika, ambienti ja vabaimprovisatsiooni stiilimääratluste raamistikku.

Album ilmub digitaalsel kujul Underground Foresti Bandcampi kontol undergroundforest.bandcamp.com, koostööplatvormi Sünoptik Bandcampi kontol synoptik.bandcamp.com, voogedastusteenustes nagu Spotify ja Youtube Music ning piiratud tiraažis audiokassetina, mida on võimalik soetada kontserditelt või läbi Bandcampi.

Varem, 2016. aastal on Underground Forestil ilmunud kahasse helikunstnik Villem Jahuga split album «201501/lyllemäe mixtape». 2017. aasta lõpus ilmus aga vabaimpro album «85,68 m» koostöös Villem Jahu ja Martiiniga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles