Kultuurisoovitused

Galerii. Rahvusooper Estonia pidas oma hoovil teatrilaata

Pühapäeval, 8. septembril toimus 17. korda Rahvusooper Estonia teatrilaat, kus publik sai nautida galakontserti ning külastada ooperi- ja balletitelkides toimuvat programmi. Töötas lasteala ning teatri ümber toimus traditsiooniline estoonlaste kirbuturg. Omatehtud pannirooga pakkus Estonia juht Aivar Mäe. Üritust külastas üle 8000 teatrihuvilise.

«114. hooajal jätkab Estonia hea hooga,» rääkis teatrijuht Aivar Mäe. «Kavas on anda enam kui 300 etendust ja kontserti. Toome lavale 6 uuslavastust. Anname lisaks Estonia kaunile 106-aastasele majale etendusi mujalgi Eestis – Jõhvis, Tartus, Viljandis, Haapsalus, Paides, Pärnus ja esmakordselt ka Rakveres,» loetles Mäe teatri tegemisi.

Laada ooperialal kõneles Rahvusooper Estonia uus kunstiline juht ja peadirigent Arvo Volmer 114. hooajast ning tutvustas ka uuslavastusi. Estonia nõukogu esimees Arne Mikk rääkis Georg Otsast ning galakontserdist, mis etendub armastatud laulja 100. sünnipäevaks. Samuti tutvustati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. aastapäeva puhul noori lauljaid Karis Trassi ning Raiko Raalikut, kes jagasid mõtteid õpingutest ja tulevikuplaanidest. Toimus ooperiteemaline viktoriin.

Balletialal leidsid aset näidistunnid ja avatud proovid uue rahvusballeti kunstilise juhi Linnar Loorise ning Jared Matthewsi juhendamisel, osalesid Estonia rahvusballeti trupi liikmed ning Tallinna Balletikooli õpilased. Rahvusballeti juht Linnar Looris tutvustas uuel hooajal esietenduvaid lavastusi: novembris esietenduv «Alice Imedemaal» ning märtsis esietenduv «Anna Karenina», millele loob koreograafia Marina Kesler.

Lastealal tervitasid lapsi tegelased lastelavastustest «Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi», «Pipi Pikksukk» ning «Buratino».  Lapsed said lasta endale joonistada värvilisi näomaalinguid, kaunistada pitsist poolkindaid ning dekoreerida karnevalimaske. Lastele küpsetasid suussulavaid vahvleid vahukoore, šokolaadi, marjade ning Kalevi kommidega Arlekiin ja Pipi.

Kostüümialal oli hea hinnaga müügil kärutäite viisi teatrikostüüme jaa rekvisiite. Toimus ka traditsiooniline estoonlaste kirbuturg. Lisaks rahvusooperile olid suurepäraste pakkumiste ja tegevustega kohal teatri toetajad Tallinna Vesi, Neste, Solaris ning Lexus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles