Draamateater avab hooaja «Terevisiooni» otsesaate ja maleturniiriga

Jüri Järvet 100.

FOTO: Eesti Draamateater

Esmaspäeval, 9. septembril avab Eesti Draamateater uue hooaja päevaga, kuhu mahub nii telesaade kui ka maleturniir.

Päev algab varavalges kell 6.55, mil Draamateatri suure saali lavalt läheb eetrisse «Terevisiooni» otsesaade. Saade tutvustab algava hooaja uusi lavastusi ning Draamateatri uut julget visuaalset palet, jutuks tuleb teatrimaastiku hetkeseis ja uue teatripõlvkonna kasvamine lavakunstikoolis ning meenutame teatrilegend Jüri järvetit, kelle sünnist 18. juunil möödus 100 aastat. Muidugi ei puudu saatest lavalised vimkad ja teatraalsed üllatused.

Hooaja avapäev jätkub Jüri Järveti 100. sünniaasta tähistamise egiidi all. Kell 15 linastub teatri suures saalis Peep Puksi 1987. aastal vändatud dokumentaalfilm «Partii», mis jäädvustas Hõbelusika maleklubi tegevust ja sealhulgas ka kirglikku maletajat Jüri Järvetit mänguhoos. Filmile järgnevad meenutused.

Kell 16 avatakse teatri parketisaali uues kohvikus väike Jüri Järveti mälestusnäitus ning mõned minutid hiljem algab Järvetile pühendatud välkturniir, milles osalevad klubi Hõbelusikas liikmed ja mitme teatri maleinimesed. Samal ajal on suures saalis võimalik vaadata suure teatrimehe lapselapse Alice Järveti kokku pandud arhiivikaadreid Jüri Järveti elu- ja teatrimõtisklustest ning tema teatrirollidest.

Üritus on tasuta.

Tagasi üles
Back