Eestisse tuleb unikaalne kasside teater

Kuklachevi kasside teater.

FOTO: promo

Detsembris esineb kolmes Eesti linnas maailma unikaalseim Kuklachevi kasside teater. Etendused toimuvad 13. detsembril Narva kontserdimajas Geneva, 14. detsembril Tallinnas Vene Kultuurikeskuses ja 15. detsembril Tartu Vanemuise kontserdisaalis.

Legendaarse vene kassiteatri looja Juri Kuklachevi poeg Dmitri Kuklachev võtab Eestisse peale kasside paraadi kaasa «musta kabineti» tehnoloogia, mis võimaldab asjadel, loomadel ja inimestel märkamatult ilmuda ja kaduda. 13. detsembril Narvas, 14. detsembril Tallinnas ja 15. detsembril Tartus etenduv kasside teater Talvemuinasjutt viib vaatajad seiklusretkele võlumetsa. Etendus on tekstita, võimaldades kõikidel pealtvaatajatel ilma tõlketa toimuvat mõista. Kasside akrobaatikatrikid on ühendatud teatri- ja illusioonielementidega.

Kuklachev ühendab oma etenduses kümned dresseeritud kassid, võlumetsa elanikud, värvikad dekoratsioonid. Kogupere etendus Talvemuinasjutt on osutunud eriti populaarseks laste seas.

Kassiteatri juht Dmitri Kuklachev ütles, et Eestisse tulemist on planeeritud kaua. «Talvemuinasjutt on õigusega üks parimaid ja edukamaid uusaasta teatrietendusi ja mul on väga hea meel seda kogemust teiega jagada,» lisas Kuklachev.

Tagasi üles