iDeal kampaania

Ede Kurreli preemia pälvis Mari Käbin

Mari Käbin. «Tulbid». Prossid. 2013. Hõbe, jewelbeetle.

FOTO: A-Galerii

Eesti Metallikunstnike Liidu aastalõpu koosolekul eelmisel nädalal Meistrite Hoovis valiti tänavune Ede Kurreli preemia laureaat. EMKL juhatus otsustas sel aastal määrata preemia möödunud aasta näitusetegevuse eest ning valis nominentideks kunstsepp Heigo Jelle ja ehtekunstnik Mari Käbini. Liidu liikmete salajase hääletuse tulemusena valiti laureaadiks Mari Käbin, kes sai peale rahalise preemia (500 eurot) enda kätte aastaks hoiule ka Ede Kurreli valmistatud vaskvormi.

Mari Käbinil toimus 2018. aastal juubelinäitus Tallinna HOP-galeriis, ta osales kutsutud kunstnikuna Adamson-Ericu Muuseumis toimunud näitusel «Eesti ehted läbi aastatuhandete» ja esines EMKLi aastanäitusel Kiek in de Kökis, samuti on ta olnud kauaaegne kunstiõpetaja Tallinna Rahumäe põhikoolis ning Pelgulinna gümnaasiumis.

Samal koosolekul valiti ühehäälselt liidu uueks auliikmeks USA juveelikunstnik Harold O'Connor.

Eesti rahvusliku juveelikunsti ühe rajaja Ede Kurreli nimelist preemiat antakse välja alates 1998. aastast ning see on eesti metallikunsti vanim ja väärikaim auhind. Preemiat antakse kas eelmise aasta näitusetegevuse eest nii kodu- kui ka välismaal või elutööpreemiana.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles