Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Algas konkurss, mille võitja saab ERMis näituse teha

TRT03: ERM : TARTU, EESTI, 06OCT16 - Eesti Rahva Muuseumi uus hoone. ma/Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti Rahva Muuseum kutsub osalema konkursil «Oma näitus 2020», mille parimast ideest sünnib muuseumi osalussaalis näitus. Näituse valmimist toetab ERM nõu, tehniliste vahendite ja kuni 5000 euroga.

«Osalussaal on mõeldud üksnes ja ainult näitusteks, mille taga on inimesed, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele, küll aga on neil huviala, mõni oluline teema või idee, mida nad soovivad jagada,» tutvustas konkurssi ERMi näituste talituse produtsent Kata Maria Metsar ja lisas, et selle aasta märksõna on koostegemine, st oodatud on ideed, mis tutvustavad ühistegevuste eri vorme.

Praegu on ERMi osalussaalis näitus kodalukkudest, oma järge ootavad Tartu maraton ja Muhu sukad. Uusi ideid saab esitada veebilehel www.erm.ee/omanaitus2020 kuni 19. aprillini 2020. Idee, millest saab näitus, selgub rahvahääletuse teel. Võitja kuulutab ERM välja 12. mail 2020 ja näitus avatakse veebruaris 2021.

Näituseideede konkurssi korraldab ERM kuuendat aastat, toimunud on 9 omanäitust.

Tagasi üles
Back