Galerii ⟩ Nemad käisid Soome sadomaso-filmi esilinastusel

Neljapäeval esilinastus kinos Sõprus Soome mängufilm «Koerad ei kanna pükse», mis kandideerib üheksale Soome Oscarile ehk Jussile. Esilinastusel oli kohal peaosas mängiv Pekka Strang ja filmi režissöör J.-P. Valkeapää ning produtsent Helen Vinogradov. Filmitegijatega vestles Maria Reinup. Publiku seas oli suurel hulgal kodumaiseid filmitegijaid. Pekka Stang on laiemale publikule tuntud Soome menufilmist «Tom of Finland».

«Koerad ei kanna pükse» on lugu Juhast (Pekka Strang), kes kaotas õnnetuses oma armastatud naise. Leinast kantuna elab Juha aastaid hiljem endiselt ümbritsevat elu märkamata, kuni juhuse tahtel kohtub ta (S&M) dominaatriks Monaga (Krista Kosonen), kellega kohtumised kujunevad Juhale isemoodi teraapiasessioonideks. «Koerad ei kanna pükse» on šokeeriv ja vägivaldne, võrdväärselt soe ja inimlik. See on lugu leinast ja sellest ülesaamisest, ootamatust hingeravimudelist ja kõige ettearvamatust armastusloost soomlasliku (süsi)musta komöödia kastmes. See on film, mille ootamatu ja paeluv sisu annab võimaluse piiluda inimese tumedaimasse hingemaailma ja mis puudutab vaatajat oma tundliku pildikeele, ettearvamatute loopöörete ning meisterliku näitlejatööga.

«Koerad ei kanna pükse» on režissöör Jukka-Pekka Valkeapää kolmas täispikk mängufilm. Tema eelnevad filmid, «Nad on põgenenud» ja «Võõras» (filmitud Eestis), esilinastusid Veneetsia ja Toronto filmifestivalidel. «Koerad ei kanna pükse» maailmaesilinastus Cannes filmifestivalil Directors’ Fortnight programmis 2019. aasta kevadel ja sellele on järgnenud üle 60 festivali üle kogu maailma, teiste seas mitmed A-klassi festivalid nagu Karlovy Vary, Toronto, Busan. Kodumaal ja Skandinaavias palavalt armastatud näitlejad Pekka Strang («Tundmatu sõdur») ja Krista Kosonen teevad filmis suurepärased rollid, filmis löövad kaasa ka Ilona Huhta, Oona Airola («Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus»), Jani Volanen (Soome üks armastatumaid komöödianäitlejaid) ning Tšehhi näitlejanna Ester Geislerova.

«Koerad ei kanna pükse» linastub kinodes üle Eesti veebruaris ja märtsis.

Tagasi üles
Back