Kultuurisoovitused

Vaata ⟩ Veiko Õunpuu põhjamaise vesterni «Viimased» treiler

Kaevur Rupil (Pääru Oja) on põhjust murelik olla. Režissöör Veiko Õunpuu Eesti ja Soome koostöös valminud vesternil «Viimased» pole niipea lootust kinodesse jõuda. FOTO: Filmikaader

FOTO: Filmikaader

Lõpuks on filmisõpradeni jõudnud režissöör Veiko Õunpuu uusima linateose «Viimased» kauaoodatud täispikk treiler. Hinnatud Eesti filmilavastaja värskeima täispika filmi võtted toimusid Soomes Lapimaa tundras. Filmis teevad kaasa mitmed mainekad Eesti ja Soome näitlejad.

Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kelle rollis näeme Pääru Oja. Rupi loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Kuid töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast. Kõigele lisaks on pidevalt pildis manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, kes on hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

Filmi produtsent on Katrin Kissa, helilooja Sven Grünberg ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu.

«Viimased» on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud linateos, mille tootjateks on Homeless Bob Production, Bufo ja PRPL. Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Soome Filmi Instituut, YLE, Hollandi Filmifond, Euroopa kaastootmisfond Eurimage ning Creative Europe MEDIA.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles