Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VAATA TÄNA TASUTA ⟩ Linnateater kogus emadepäeva kontsert-etendusega heategevuseks ligi 6000 eurot

Just nii valmis Tallinna Linnateatri heategevuslik emadepäeva kontsert-etendus, puu otsas näitleja Anu Lamp. FOTO: Siim Vahur/Tallinna Linnateater

Linnateatri heategevuslikku emadepäeva kontsert-etendust vaadati pühapäeva õhtul otse ligi 4000 ekraanilt ning selle raames on vaimse tervise edendamisega tegeleva MTÜ Peaasjad toetuseks annetatud ligi 6000 eurot. Kontsert-etendus on järelvaadatav ja telefoniliin toetuse tegemiseks avatud veel kuni 24. maini.

MTÜ Peaasjad tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa ütles, et aasta alguses ei osanud keegi ette näha, kui suureks abivajadus kriisi tõttu võib kasvada ning Eesti inimeste tehtud annetused aitavad neil pakkuda oluliselt rohkem tuge vaimse tervise nõustamisel. 

«Juba praeguseks annetatud summa eest saame koolitada sada inimest vaimse tervise esmaabi andjaks või teha 500 veebinõustamist või võtta vastu päris suure hulga kliente Peasjade keskuses,» rääkis Oidermaa. Lisaks vaimse tervise abile on praegusel ajal inimestel vaja positiivseid emotsioone, mida Linnateatri kontsert-etendus juba iseenesest meile kõigile pakub. «Kes ei ole jõudnud kontserti vaadata, siis julgustan seda tegema. Meil kõigil on vaja häid emotsioone,» lisas ta.

Kontsert-etendus on kuni 24. maini Elisa Stage'i platvormil sümboolse 5,99 euro suuruse pileti eest järelvaadatav. Kogu piletimüügist teenitud tulu annetatakse samuti MTÜ-le Peaasjad. Lisaks on võimalik teha annetus, helistades telefoninumbrile 900 9191. Kõne hind on 10 eurot.

Ühel korral on võimalik kontsert-etendust veel tasuta vaadata. Nimelt näidatakse sel neljapäeval (14.05) Tallinna päeva raames algusega kell 19.30 kontsert-etendusest 20 minutit pikemat versiooni, samuti Elisa Stage'i keskkonnas.

«See oli väga tore kogemus. Energia, millega teater ja kogu kollektiiv pärast pea paari kuud sunnitud vaikelu üles ärkas, oli muljet avaldav,» kirjeldas kontsert-etenduse tegemist Linnateatri lavastaja Diana Leesalu. «Lisaks jälgis meid ühe õhtu jooksul enam kui 22 Põrgusaali jagu vaatajaid,» lisas Leesalu.

Heategevuslik kontsert-etendus «Emadepäev Linnateatriga» sündis koostöös advokaadibürooga Cobalt ja Elisa. Pressiteatele on lisatud kontsert-etenduse finaal, milles osales kogu Linnateatri kollektiiv ja ansambel Regatt.

Tagasi üles
Back