Maria Faust esitleb Eesti kirikutes oma värskeimat muusikat albumilt ORGAN

Kultuuritoimetus
Copy
Maria Faust
Maria Faust Foto: Saarte Hääl

Septembri esimesel nädalal annab erinevates Eesti kirikutes neli kontserti jazzmuusiku Maria Fausti rahvusvaheline kammerjazz projekt Maria Faust Sacrum Facere, kuhu kuuluvad Euroopa jazzi tippmuusikud. 

Möödunud kevadel ilmus koosseisu Maria Faust Sacrum Facere teine album, millel heliloojale omaselt mitmetähenduslik nimi – ORGAN. Esimese albumi "Sacrum Facere" eest võitis autor 2014. aastal Taani Muusikaauhinna nii aasta jazzhelilooja kui ka crossover-albumi kategoorias. Albumil kõlav muusika on inspireeritud helilooja sügavalt isiklikust kogemusest kehaga ning tema enese keha mälust.

Kontsertidel saab kuulda võimsat ja ebatraditsioonilist helide sümbioosi, mille loovad orel ning kuus erinevat puhkpilli: altsaksofon, tenorsaksofon, klarnet,  trompet, tromboon ja tuuba. 

"Ma ei oma seda muusikat juba ammu. Nii kui see salvestatud sai, ma lasin sellel minna ja see, mis sünnib kontserdil, ei pruugigi enam samasugune olla. Ma ise olen muutunud ning minu mõtted on edasi arenenud,”  selgitab Maria Faust. Ta lisab, et ei klammerdu väga sügavalt kinni algideedesse, vaid püüab läheneda intuitiivselt.

Eesti publikul on harukordne võimalus saada osa erilistest kontsertidest juba sel nädalal. Muusikud alustavad tuuri kontserdiga Tartu Jaani kirikus, 2. septembril. Sellele järgnevad 3.—5. septembrini kontserdid Viljandis, Tallinnas ja Kuressaares.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles