GALERII ⟩ Britten ja Pärt Jaani kirikus

Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester tõid reedel Jaani kirikus kuulajate ette kahe helilooja keelpilliorkestrile kirjutatud pühendusteosed, mis on loodud austusavaldusena kolleegi loomingu vastu: Benjamin Britten inspireerituna oma heliloominguõpetaja, vioolamängija ja dirigendi Frank Bridge’i kunstist, Arvo Pärt lahkunud kolleegi Benjamin Britteni mälestuseks. 

Inglise päritolu kõrgelt tunnustatud viiulisolistid Hugo Ticciati ja Priya Mitchell astuvad orkestri ette topeltkontserdis „Tabula rasa“, mis on aga pühendatud selle esiettekandjatele Eri Klasile, Gidon Kremerile ja Tatjana Grindenkole. Kontserdil kõlavad teosed on pannud aluse mõlema looja laiemale tuntusele kogu maailmas.

PÄRDI PÄEVAD TALLINNAS 2020: PÄRT & BRITTEN

Hugo Ticciati (viiul), Priya Mitchell (viiul), Tallinna Kammerorkester

Dirigent Tõnu Kaljuste

Benjamin Britten 
- Variations on a Theme of Frank Bridge, op.10

Arvo Pärt  
- Cantus Benjamin Britteni mälestuseks
- Tabula rasa 

5. septembril toimub kontsert aga ka Kärdlas Püha Ristija Johannese kirikus, kus esineb ansambel Vox Clamantis dirigent Jaan-Eik Tulve juhatusel. Kõlavad Arvo Pärdi teosed, aga ka Cyrillus Kreegi ja Helena Tulve looming.

Samuti toimub 5. septembril kontsert Tallinnas Jaani kirkus, kus kõlab juba Tartus publiku poolt soojalt vastu võetud kava «Summa». Arvo Pärdi ja Johann Sebastian Bachi muusikat esitavad kammerkoor Collegium Musicale ja Raschèr Saxophone Quartet, dirigendiks Endrik Üksvärav. 

PÄRDI PÄEVAD 2020

Arvo Pärt 85

Arvo Pärdi 85. sünnipäeva tähistab Nargenfestival mitme teose uusversiooniga nii helilooja enda kui teiste seades, mis pole varem Eestis kõlanud. Avakontserdil saab kuulda tintinnabuli-stiili sünni algusaegadest pärit teose „Kui Bach oleks mesilasi pidanud …“ uut redaktsiooni Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses, arranžeerija Tõnis Kõrvits on andnud kammerlikuma kõla algselt koorile ja sümfooniaorkestrile loodud teosele „Cecilia, vergine romana“ ning uusi seadeid toob Eestisse Saksamaal tegutsev ning mullu oma 50. tegutsemisaastat tähistanud Raschèr Saxophone Quartet. Pärdi muusika põnevaid kõrvutusi Benjamin Britteni loominguga toob festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste koos Tallinna Kammerorkestri ning Inglise päritolu viiulisolistide Hugo Ticciati ja Priya Mitchelliga, samuti Tõnu Kõrvitsa uusima loominguga koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga. Pärdi ja Kreegi kooriloomingu põimumisi näitab Jaan-Eik Tulve koos ansambliga Vox Clamantis. Juubelihooaja lõpetab traditsiooniline sünnipäevakontsert Arvo Pärdi loomingust sopranisolisti, kahe oreli, kahe koori ja orkestriga.

Tagasi üles
Back