(Televisioonist kirjutava ajakirjanikuna tutvusin Vahur Kersnaga umbes 15 aastat tagasi, olen temast kirjutanud kümneid lugusid. Mitte kunagi varem pole ma tundnud soovi nimetada teda Vahuriks, ikka ja alati rääkisin ja kirjutasin Kersnast. Kuid nüüd, pärast raamatut «Ei jäta elamata», on ta muutunud mulle Vahuriks. Inimeseks, mitte telelegendiks.)
Asko Künnapi kujundatud raamat on valus. Kui esikaanel on Vahuri silmad lahti, siis raamatut kinni pannes vaatab lugeja otsa suletud silmadega mehele.
Sentimentaalsetel filmidel mõjutavad vaatajate emotsioone keelpillid. «Ei jäta elamata» mõjub viiuliteta – see raamat kriibib hinge, avab silmi ja paneb mõtlema.
«Ei jäta elamata» on oskuslikult komponeeritud, pakkudes õiges tasakaalus arstide tõsiseid, kohati isegi liiga meditsiiniliselt täpseid kommentaare, «nõidade» selgitusi ja soovitusi, Vahuri pihtimust ja tema abikaasa Liina nappe kirju.
Vahuri haiguse nimi on hulgimüeloom, lihtsamalt öeldes on see pahaloomuline kasvaja, mis varem või hiljem saab saatuslikuks. Küsimus on ajas. Kui väärtuslikuks see võib muutuda, seda «Ei jäta elamata» näitabki.
Nagu ka seda, kui oluline on sattuda kokku õigete arstidega. (Kasuks tulevad tutvused ja soovitused, sedagi näitab raamat väga selgelt.)
Terveks ravitu ei pea arstile viidud šokolaadikarpi altkäemaksuks, sest kink tuleb puhtast südamest. Mõni mees aga tunneb, et assortiikarbist jääb väheks ning kingib raamatu! Vahuri raamat on omamoodi kummardus teda aidanud doktoritele: Hele Everausile, Katrin Palgile, Maire Kuddule, Ain Kaarele ja Olga Raudikule, õde Riinale. Aga ka teistsuguseid ravivõtteid kasutavatele ravitsejatele nagu Vormsi Enn, Tiit Teras, Rein Webber, Kalle Täht.