Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Indiast ilma ühegi tantsunumbrita Film «Valge tiiger» lammutab ja kinnitab India stereotüüpe. Kui öelda, et «Valge tiiger» on üks alanud aasta esimesi häid uusi filme, võib see paremal juhul tekitada uudishimu. Kui aga lisada, et Netflixi levist hoolimata on tegu India looga, võib see äratada umbusku ning peas hakkavad kappama kõik India ja sealsete filmidega seotud stereotüübid. Filmi vaadates jääd korduvalt mõtlema, kas «Valge tiiger» kinnitab selliseid stereotüüpe või hoopis lükkab neid ümber – mis ilmselt ongi üks loo taotlusi.
AK ⟩ «Õnne 13» – hakklihakastme filosoofia (15) Kunagi lehes suvereporterina ametis olles saabus uudis, et Urmas Lennukist saab uus «Õnne 13» stsenarist. Pidin siis Lennukile helistama ja küsima. Telefon võeti vastu. Soovisin kõigepealt õnne. Tänati. Uurisin siis, millised on plaanid ja üldse kuidas edasi, sellised stammküsimused. Hääl torus hakkas rääkima, rääkis pikalt ja ehk isegi mõnuga, oli näha, et on asjade üle mõelnud ja tunneb teemat. Mõnele täpsustavamale küsimusele tulid vastused aga kuidagi tõrksalt. Liiga tõrksalt, et tegu võiks olla vastse stsenaristiga. Täpsustasin, et kellega siis ikka õigupoolest tegu on. Telefoni otsas polnud mitte Lennuk, vaid keegi juhuslik mees. Olin eksinud numbriga. Üks asi jäi mind siiski tänase päevani painama: miks mees õnnesoovide peale tänas? Aga ju siis viisakusest.
AK ⟩ Aja auk. Kentuki Lõvi Mulle ei meeldi see, mida Larry Flynt teeb, aga ma tahan, et nii tal kui ka kõigil teistel oleks õigus seda teha, kõneles Miloš Formani lavastatud biograafiafilmis «People vs. Larry Flynt» (1996, eesti keelde tõlgitud kui «Pornokuninga piinad») Edward Nortoni kehastatud advokaat Alan Isaacson kohtu ees voltäärlikke sõnu. Ohio osariigis leiti, et Flynti välja antud ajakiri Hustler on obstsöönne ja seda ei kõlba kioskis müüa. Algas kohtuasi. Aasta oli 1976. Larry Flynti mängis selles filmis Woody Harrelson ja tema veel vulgaarsema olekuga prouat, hiljem aidsi surnud Altheat Courtney Love. Võib öelda, et tegu oli õnnestunud osatäitjate valikuga.
Kommentaar: ETV häbeneb Eesti noortekultuuri Siin on teile intellektuaalne väljakutse: vaadake täna õhtul kell 21.30 ETVst «Eesti lugude» sarja kuuluvat Taavi Aruse dokumentaalfilmi «Lil Eesti». Vaadake ja proovige aru saada, mis sundis ERRi üht filmi nende oma «Eesti lugude» sarjas maha võtma tavaliselt ajalt ETVs prime time’il (esmaspäeviti kl 20) ja pistma selle märksa väiksema vaadatavusega ETV2 hilisele ajale. Seda enam, et Aruse film on seekordsest «Eesti lugude» satsist kõige säravam.
Tagasi üles
Back