Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juurikas. Kliimakonverents valmistas pettumuse Glasgow’s toimuvat kliimakonverentsi varjutab šotlaste ihnsus. Saabusin Glasgow’sse suurte ootustega, kuna kliimakonverentsid on seni olnud väga mõnusad üritused. Majutus parimates hotellides. Saunad, basseinid, mullivannid. Limusiinid ees ja taga. Söögid-joogid viimase peal. Meelelahutus alati super. Pariisis näidati varieteed, õhtul viidi Moulin Rouge’i. Mehhikos olid hula-tüdrukud ja sombreerod, Jaapanis geišad ja disko-show. Kopenhaageni ööelu, oi-oi-oi…

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Juurikas. Tere, Alar! (4) Ja ongi sügis käes. Akna taga puhub tuul, kohisevad kõrged puud. Pargiteel sõidab Igor Mang jalgrattaga ja jalutab Rufus oma peremehega. Istun päevinäinud kirjutuslaua taga, kus on istunud Konstantin Päts, Lennart Meri, Arnold Rüütel, Evelin Ilves, Ieva Ilves ja Silvia Ilves ning kirjutan kirja Sinule. Jätan kirja siia laua peale. See on Kadrioru vana traditsioon. Uut tulijat ootab ees ümbrik läkitusega, kus ametist lahkunud vabariigi president tervitab järeltulijat ja annab viimased, kõige tähtsamad juhtnöörid. Mina sain omal ajal säärase kirja Toomas Hendrik Ilvese käest. Peab tunnistama, et tema õpetussõnadest oli palju kasu. Eriti nendest, mis puudutasid presidendi abikaasa rolli. Olles Toomas Hendriku kirja läbi lugenud, ütlesin Maksimovskile konkreetselt: ei mingeid viiulimänge Suzuki meetodil, ei mingeid rulluiske, ei mingit leivaküpsetamist ega võitlust kräpiga. Unusta ära!
Juurikas. Filmikriitik käis vanaisa juubelil Sünnipäevade küllastunud žanris Kuldgloobuse tasemele jõudmiseks tuleb teha midagi sisuliselt või vormiliselt silmapaistvat. Eelmisel laupäeval Lõuna-Eestis toimunud vanaisa juubelipidu hiilgas viimasega: kuus tundi näisid kulgevat ühe, täpsemalt kahe ülipika stseeniga. Tegelikult oli kolmas, kõige pikem stseen veel, aga sellel ma ei peatu. Stseen algas bensujaamas kabanossi ostmisega ja lõppes kaklusega kohalikus kõrtsis. Võibolla kirjutan kolmandast stseenist Sirbis, mis on kultuurileht ja ei tõrju paaniliselt pikemaid tekste, kus tähtis kvaliteet ja sisu.
Tagasi üles
Back