3 min
Juurikas. Algas Eesti filmiklassika tenetiseerimine Eesti filmikunst on saanud uue hingamise tänu kultusrežissöör Christopher Nolani meistriteosele «Tenet». «Lõpuks ometi oleme leidnud valemi, mis viib Eesti filmid maailma ekraanidele,» pakatab Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp entusiasmist. «Mõnikord on tarvis kõrvalseisja värsket pilku, et asjadest aru saada. Vaatajatele peab andma, mida nad näha tahavad. Pole juhus, et «Tenet» lummab vaatajaid Tallinnas filmitud kaadritega Laagna teelt.»
2 min
Juurikas. Müstiline signaal kordub Astronoomide grupp avastas kosmosest müstilise signaali, mis kordub iga 157 päeva tagant. Mõistatuslikud signaalid on paraku universumi reaalsus, millega tuleb leppida. Näiteks meie kortermajas on regulaarselt kuulda puurimise häält. Tegu on signaaliga, mis kordub mõne päeva tagant ja kestab ligikaudu hommikust õhtuni. Signaali päritolu pole teada. On teooria, et naaberkorterites elavad mõistuslikud olendid, kes püüavad kosmosesse sõnumeid saata. Puurimise koordinaadid muutuvad ajas ja ruumis. Seda põhjustab tõenäoliselt mingi aegruumi kõverus meie kortermajas.
3 min
Juurikas. Kiri hooldekodust (1) Tere! Meil on heameel teatada, et Teie 89-aastane vanatädi on tänu meedikute ennastsalgavale tegevusele koroonaviirusest täielikult paranenud. Vanatädi enesetunne on hea, enesehinnang kõrge ja söögiisu suurepärane. Kui teda pärast eriolukorra piirangute lõppemist vaatama tulete, käsib vanatädi tuua külakostiks suitsuvorsti, sinki, austreid, Brie juustu, kvaliteetset šokolaadi, Sacheri torti, küpsiseid, konjakit, erinevaid veine jt produkte (soovide täielik nimekiri lisatud manuses).
Tagasi üles
Back