Pihtimuslik lavastus VATis

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meelis Põdersoo ning Martin Kõiv
Meelis Põdersoo ning Martin Kõiv Foto: VAT Teater/Okeiko

Esmaspäeval, 20. oktoobril esietendub Rahvusraamatukogu Tornisaalis lavastus «Unfinished bisnes», mille autor-lavastajad ja peaosalised on näitlejad Meelis Põdersoo ning Martin Kõiv.

Mell ja Kõiv on sõbrad, kes kohtusid 15 aastat tagasi Jõgeval. Nad käisid samas koolis, neil olid samad õpetajad, samad sõbrad, samad mängud ja mingist hetkest alates oli neil ka sama unistus – saada näitlejaks.

Nüüd on nad kolmekümneaastased. Näitlejad. Elavad Tallinnas. Nad on endiselt sõbrad ja neil on ikka veel unistused. Ja kuigi nad on natukene väsinud ja natukene laisad ja natukene mugavad, on laias laastus kõik hästi. Sest nad kohtuvad tihti.

Üks on pikk ja peenike, teine lai ja lühike. Nagu Suur-Peeter ja Väike-Peeter. Nagu Robi ja Bobi – suured sõbrad, kes teevad kõike koos. Nagu Achilleus ja Patroklos, nagu Thomas More ja Rotterdami Erasmus, nagu Marx ja Engels, Tiku ja Taku, Ping ja Pong....

Aga päris nii enam edasi ei saa. Lihtsalt on selline tunne. Mõlemal. Aga kuidas siis minna, kui vanamoodi ei saa ja uutmoodi ei mõista? Omamoodi? Või isemoodi? Aga mis see 'oma' on? Või kes see 'ise' on? Kes need Mell ja Kõiv tegelikult on?

Lavastus «Unfinished bisnes» on järjekordne VAT Teatri eksperimentaal-projekt Rahvusraamatukogu Tornisaalis. Laval on Meelis Põdersoo ja Martin Kõiv ning TLÜ koreograafiaosakonna II kursuse tudengid Mari-Liis Velberg, Merje Liis Sepp, Marian Kuklane, Leaanika Parra ja Marie Käige.

Lavastuse dramaturg on Christian Aun, koreograaf-lavastaja Kristjan Rohioja, kunstnik Pille Kose ja valguskujundaja Triin Hook.

Vaata lavastuse reklaami

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles