Video: uus Eesti dokumentaalfilm «Kuidas ma Aafrikat päästsin»

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kullar Viimse uus dokumentaalfilm «Kuidas ma Aafrikat päästsin»
Kullar Viimse uus dokumentaalfilm «Kuidas ma Aafrikat päästsin» Foto: Promopilt

Alates 1. novembrist jõuab kinodesse Kullar Viimse uus dokumentaalfilm «Kuidas ma Aafrikat päästsin». 

Filmi peategelane on aktiive ja nägus noor naine Siisi, kellel energiat jaguks esimese Eesti kosmosesüstiku saatmiseks Veenusele. Selle asemel lennutab maailmaparandamise tung Siisi hoopis kaugesse Ugandasse, kus ta plaanib annetuste abil avada kohviku, mis pakuks tööd kohalikele puuetega noortele. Projekti algus on hoogne, aga mida aeg edasi, seda rohkem põrkub Siisi idealism kohaliku töökultuuri, sooliste eelarvamuste ja majandusliku paratamatusega, sest riigis, mis on maailma kohviekspordi esirinnas, joob ainult 0,6 protsenti elanikest ise kohvi. Lisaks kuhjuvatele probleemidele rahastusega, klientuuri puudumisega ja kohusetunnet eirava personaliga, satub tulejoonele ka Siisi eraelu. Rahastajatele saadetavad videoraportid peavad aga särama optimismist, sest Aafrika vajab ju päästmist, kui juba päästma on hakatud.

Kullar Viimse teravmeelne ja läbinägelik portreefilm ei räägi üksnes tsivilisatsioonide kokkupõrkest, idealismi ja paratamatuse igavesest vastuolust, vaid ka elab suure sümpaatiaga kaasa ühe väikese eesti tüdruku katsumustele suures maailmas.

Režissöör Kullar Viimne, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Erik Norkroos, muusikalise kujunduse filmile on loonud Epifolium. Tootja Rühm Pluss Null.

Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles