iDeal kampaania

Malmö salatoimikud

Cirkl-Fables of a Faraway Land

FOTO: Kuvatõmmis

cirkl

«Fables of a Faraway Land»

(Õunaviks)

Hinne 3

Välistele teguritele keskendudes kõigepealt kaks komplimenti: plaadi kaanepilt, mille autoriks Eiko Ojala, on tõeline kunstiteos. Lisaks on cirkl ühele Liis Ringi nimelisele muusikule stiilne ja kaval pseudonüüm. Nime esteetika kajab ka muusikas edasi: pigem hillitsetud väiketähed kui caps lock’is hõikamine.

Kui cirkl tõuseb pilvepealsesse elektroonikasse, tuleb meelde varasuviselt õrn Air France, instrumentaalpala «Linnu Tee» viib mõtted Ringiga koos Animal Dramas mänginud Argo Valsile, kuid Ringi kergelt džässilik laulumaneer võiks pärineda karjääripöörde teinud, analoogsüntesaatoriga mässavalt Liisi Koiksonilt. Seesama analoogsünt on nii õnnetus kui õnnistus: vahepeal muutuvad instrumentaalid nõnda«Salatoimikute» soundtrack’iks, et kerge muie tuleb peale.

Ma ei tea, kas see on teadlik kosmosesoov (eks Grünbergi ole ka helikeelest kuulda), aga maavälist popmuusikat võiks alati rohkem olla. Viimase žanri heaks näiteks on «Malmö», mis oma nimele vääriliselt on Rootsi kvaliteediga kiiksuga poplugu. Siiski ei tekita «Fables of a Faraway Land» terviku tunnet. Ehk annab tunda, et plaadile on saanud viimase kahe aasta salvestused. On palju lubavaid hetki, aga album ise jääb oma osadele alla. cirklile aga palju uusi aastaringe!

Silvia Urgas

Kuula helinäidet cirkli plaadilt

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles