iDeal kampaania

Alguses oli sõna

Heliotroop-Ennemuistse jahipüssi kuul

FOTO: Kuvatõmmis

Heliotroop

«Ennemuistse jahipüssi kuul»

(Avarus Music)

Hinne 3

Sellel plaadil ja ansamblis Heliotroop tervikuna on reaktiiviks Eesti noore jazz’i naisenergia.  Lood on kirjutanud kontrabassist Mingo Rajandi ja pianist Kirke Karja, bändi keskne hääl kuulub lauljatar Kadri Voorannale. Stereotüüpide kiuste on kolme naise loominguline väljenduslaad kompromissitult kangekaelne ning sageli tülikalt teravnurkne. Ei mingeid meelelisi meloodiaid ega oode armastusele.

Kadri Vooranna ekspressiivne, teksti äärmuslikult artikuleeriv laululaad sobib hästi eesti luuletajate tekste edasi andma. Andres Ehini, Jan Kausi, Tõnu Õnnepalu, Kersti  Merilaasi, Jüri Üdi, Maria Lee Liivaku, Hasso Krulli ja lätlase Janis Rainise luule on asetatud aukohale, muusikalised kujundid sünnivad tekstikujunditest.

Sõna ja heli täiusliku kooskõla taotlemine iseloomustab mõlemat autorit, erinevus on selles, milline muusikaline arsenal on appi võetud. Mind paelusid enim Kirke Karja kolm kompositsiooni (eriti joovastava kulminatsiooni suunas ehituv lõpulugu «Ulg»), mida iseloomustavad pikem muusikalise arenduse kaar ja laiema pintsliga maalimine. Heliotroop koosneb andekatest muusikutest (lisaks mainitutele veel Meelis Vind bassklarnetil, Madis Meister kitarril ja Eno Kollom trummidel), keda seob ilmselge mõttekaaslus.

Joosep Sang

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles