Jumal kui õhk-maa- tüüpi rakett, homoseksuaal kui sihtmärk
Pöffi soovitus!

Jumal armastab Ugandat

FOTO: Kaader filmist

Jumal armastab Ugandat

Roger Ross Williams

USA 2013

Hinne 5

Eestis võeti teadupärast hiljuti vastu kooseluseadus, mille ümber palju lärmi oli. Varro Vooglaiu juhitud SA Traditsioonilise Perekonna Kaitseks (SATPK) kuulutas, et pärast selle seaduse vastuvõtmist kukub inimestele taevas pähe, algab häving. Kust saab SATPK oma tegevuseks raha, küsiti ka. Ameerika konservatiivsetelt uuskristlastelt, arvasid paljud.

Robert Ross Williamsi dokfilm näitab meile ameerika uuskristlaste suurt panust Uganda ristiusustamisel ja ka seda, kuidas selle juurde käib kirsina tordil homoseksuaalsuse demoniseerimine, mis ka muidugi grotesksed toonid võtab. „Nad söövad s…a,” jutlustab Uganda esikristlane ja näitab juhmide nägudega publikule hirmsaid graafilisi pilte S/M-homodest. Appiiiiii, ütlevad need pilgud, Peltsebul on maa peal, kes muu. „Ja kohe tullakse ja süüakse teiegi lapsed ära,” hoiatab kristlane ja püherdab maas.

Iseenesest ei räägi „Jumal armastab Ugandat” meile midagi uut. Teame, et on olemas misjonärid, fundamentalistid, nõiutud pilgud jne. Teame, et maailmas on palju lolle ja mõni tark. Teame, et organiseeritud religioossus on midagi väga hirmsat. Ometi on film hästi tehtud, täis kõnekaid detaile, armastus- ja põlastusväärsemaid karaktereid jne. Katsu ikka ligimest armastada, ütleb see film ja seda põhitõde tasub ikka vahel meelde tuletada.

Film linastub veel 30.11 Coca-Cola Plaza 10. saalis

Tagasi üles