T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erkki-Sven Tüür laulab ja juhatab kammerorkestrit!

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Erkki-Sven Tüür
Erkki-Sven Tüür Foto: Erakogu

11. detsembril Mustpeade majas leiab aset kontsertsarjast Portree ainulaadne klassika- ja džässikontserdist koosnev juubeliõhtu «Erkki-Sven Tüür 55 klassikas ja džässis». Õhtu jooksul avatakse helilooja loomingut tavatust küljest. Maestro juhatab orkestrit, vestleb ja  laulab vaheldumisi. 

Tallinna Kammerorkestriga koos musitseerib ka Riho Sibul, kellega helilooja laulab ühe laulu. Solistidena astuvad üles ka Harry Traksmann viiulil, Leho Karin tšellol ja Marrit Gerretz-Traksmann klaveril.

Kontserdisarjale tavapäraselt astuvad lavale nii interpreet kui ka muusikateadlane. Kontserdi kavas ei mängita mitte üksnes helilooja teoste põimikut, vaid püütakse näidata tema loomenatuuri erinevaid tahke. Erkki-Sven Tüüriga vestleb sel korral Kerri Kotta.

Kavas on orkestriteosed «Flamma», «Rada ja jäljed», ansambli «In Spe» repertuaarist laul «Uus ja vana»,  kammerteosed «Conversio» viiulile ja klaverile ning «Dedication» tšellole ja klaverile.

Õhtu jätkub TAFF club’is ja džässivõtmes, kus heliloojaga vestluse võtab üle Igor Garšnek. 

Eesti džässi noor täht Kadri Voorand ja ansambel Helitroop interpreteerivad Erkki-Sven Tüüri ja ansambli in Spe laule. «Ma andsin Heliotroobile seadete tegemiseks laiemale üldsusele vähetuntud lugusid, mida laulsin väikestes seltskondades 70-80ndate alguses. Need olid Eesti luuletajate tekstidele loodud laulud. Sekka teevad seadeid ka In Spe instrumentaallugudele,» sõnab Tüür.

Heliotroop on kuuest omanäolisest eesti muusikust koosnev ansambel, keda ühendab kirg vabaimprovisatsiooni ja eksperimenteerimise vastu. Kui nooruse ja energiaga võetakse käsile In Spe muusika tõotab kontsert kujuneda eriliseks.

Erkki-Sven Tüür on Arvo Pärdi järel Eesti hinnatuim ja tuntuim helilooja maailmas. Näiteks 2. detsembril toimus Hongkongis Erkki-Sven Tüüri «Reekviemi» Aasia esiettekanne. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles