Traditsiooniliselt on kaamera, valgustus ja järeltöötlus kõik eraldi etapid. Tänapäeval hakkavad need aga omavahel kokku sulama ja seetõttu ei saa vaadata valgustust kui eraldi seisvat asja, vaid kontekstis kaamera ja järeltöötlusega. Maksimaalse tööefektiivsuse saavutamiseks peab kõiki kolme etappi vaatama juba siis, kuis stseeni valgustama hakatakse.
Digital Sputnik on mõtteviis, millel baseerub tehniline lahendus. «Otsustasime teha toote, mida ise kasutaksime,» kommenteeris Kallas DSi filosoofiat.
Digital Sputniku valgustuslahendus on kompaktne ja modulaarne. Kompaktsus tähendab seda, et põhikomplekt koosneb kolmest valgusmoodulist ning toiteplokist. Moodulid võivad töötada igaüks eraldi, andes kolmepunktivalgust, 2+1-režiimis või suurema valgusjõu saamiseks kõik kolm koos. Kõik kokku mahub see ära keskmist mõõtu kohvrisse. Nii-öelda stardikomplekt maksab 6900 eurot.
Modulaarsus omakorda tähendab, et neid mooduleid võib vastavalt vajadusele lisada ja omavahel ühendada, just niikaua, kuni õiges kohas piisavalt valgust särab. Nagu lego.
Enam pole vaja osta üht suurt, üht keskmist ja üht väikest valgustit – võtteplatsile pole vaja generaatoriga veoautot ega kõrgepinget. DS komponentidest saab kokku panna just sellise nagu vaja.
Kui suure võimsusega valgusdioodid, Power LEDid hakkasid turule jõudma, mõistsid vennad, et ükski suur valgustitootja ei suuda iseseisvalt LEDe valmistama hakata, vaid ostavad need suurtest tehastest. Seega oli nii suurtel kui väikestel firmadel üsna sarnane stardiplatvorm.
Koostöös droonifirmaga Intuitive Aerial pandi valgus isegi lendama. «Lendav LED avab täiesti uued võimalused filmi ja televõtete valgustamisel. Esmakordselt on võimalik nii jõulist valgusallikat droonile monteerida,» rääkis Kallas portaalile AV Interactive tänavu mais.