«Mandariinide» produtsent: eesmärk on täidetud - see, mis edasi tuleb, on puhas boonus
Tiina Lokk: see on enneolematult suur saavutus!

Ivo Felt

FOTO: Andrus Peegel

Ameerika filmiakadeemia nimetas äsja üheksa linateost, mis jätkavad mitteingliskeelse filmi Oscari konkurentsis - teiste seas on ka Eesti film «Mandariinid».

«Eesmärk on täidetud - see, mis edasi tuleb, on puhas boonus,» ütles produtsent Ivo Felt, pidades silmas seda, et 60 000 euro suurune reklaamikampaania võeti ookeani taga ette just üheksa filmi sekka jõudmise nimel. 

9-filmilisse eelvalikusse ehk nn shortlisti kuuluvad veel Rootsi film «Vääramatu jõud», Poola film «Ida», Venemaa film «Leviaatan», Argentina film «Metsikud lood», Mauritania film «Timbuktu», Gruusia film «Maisisaar», Hollandi film «Süüdi» ja Venezuela film «Vabastaja».

Tegu on üllatava nimekirjaga, sest valikusse mahuvad ka Gruusia, Hollandi ja Venezuela film, mis favoriitide ringi ei kuulunud.

Tähelepanuväärne on ka see, et Gruusia on eelvalikus esindatud koguni kahe filmiga, sest «Mandariinid» on valminud Eesti ja Gruusia koostöös.

«Pean seda natuke seedima - see seltskond on tõesti ootamatu,» nõustus ka Felt. Ta ei osanud öelda ka seda, milliseks kujuneb «Mandariinide» edaspidine taktika ja kui tõsiselt hakatakse püüdma Oscari nominatsiooni.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on see enneolematult suur saavutus meie pea olematu filmiriigi kohta. «Ma ei usu, et me võime võita Oscari, aga viie nominendi sekka võime jõuda küll,» ütles ta ja lisas, et film kannab universaalset sõnumit, mis on aktuaalne just tänasel päeval.

Valik jõuab järgmisse faasi 10.-12. jaanuarini, kui 40-liikmeline spetsiaalne komitee vaatab paralleelselt Los Angeleses, New Yorgis ja Londonis ära kõik üheksa filmi ja nimetab hääletuse tulemusena viis nominenti. Akadeemia avalikustab need 15. jaanuaril.

Kokku esitas mitteingliskeelse filmi Oscarile oma linateose 83 riiki.

Tagasi üles
Back