E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välisministeeriumi kultuuripreemia pälvisid Helen Sildna, Madis Kolk ja Sirje Helme

Janar Ala
Facebook
Comments
Välisministeeriumi kultuuriauhindade laureaadid Sirje Helme, Helen Sildna ja Madis Kolk välisminister Keit Pentus-Rosimannusega
Välisministeeriumi kultuuriauhindade laureaadid Sirje Helme, Helen Sildna ja Madis Kolk välisminister Keit Pentus-Rosimannusega Foto: Jaanus Lensment

Välisministeeriumi andis üle 2014. aasta kultuuripreemiad, et tänada ja tunnustada Eesti loomeinimesi, kes on kultuuri kaudu aidanud kaasa Eesti rahvusvahelise maine tõstmisele ja tuntuse kasvatamisele.

Helen Sildnat tunnustati Eesti muusikaettevõtluse arendamise ja muusika ekspordi edendamise eest.

«Helen Sildna veab Põhja- ja Baltimaade suurimat muusikafestivali Tallinn Music Week, mis on maailmas hinnatud talendifestival ja muusikakogukondade jaoks meie regioonis üks olulisemaid kohtumispaiku. See on toonud Eestile tuhandeid sõpru ja toetajaid ning loonud väga olulisi võimalusi meie muusikutele,» ütles välisminister Keit Pentus-Rosimannus.

Madis Kolk pälvis preemia eesti muusika tutvustamise eest Hiinas, mis on suurepäraselt õnnestunud tänu tema algatusel ja eestvedamisel Hiinas korraldatud Balti Muusika Festivalile.

Balti Muusika Festival Hiinas toimus möödunud aasta 25. oktoobrist 22. novembrini. Esmakordselt toimunud festivalil osalesid Eesti Filharmoonia Kammerkoor, käsikellade ansambel Arsis, tšellokvartett C-Jam ja soolopianist Rein Rannap.

Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helmele anti kultuuripreemia 2014. aasta Euroopa Muuseumifoorumi aastakonverentsi ja Euroopa Aasta Muuseumi auhinnagala korraldamise ning pikaajalise maailmakultuuri tutvustamise eest.

Eelmisel aastal said välisministeeriumi kultuuripreemia Eesti-Gruusia koostöös valminud mängufilmi «Mandariinid» tegijad, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO), Kristiina Ehin, Ilmar Lehtpere ning Anne Erm.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles