K, 31.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Oreškinile asemiku leidmine luhtus

Tiina Kaukvere
Facebook Twitter
Comments
Stenbocki maja.
Stenbocki maja. Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Stenbocki majas kogunes täna tippjuhtide valikukomisjon, kes otsustas, et kumbki kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleri ametikoha konkursi teise vooru saanud kandidaat edasi ei pääse.

Sellega on konkurss luhtunud, teatas riigikantselei. Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi välja 13. jaanuaril. Kokku laekus 20 avaldust.

Järgmiseks peab kultuuriminister tegema ettepaneku uue konkursi korraldamiseks.

Kunstide asekantsler koordineerib kultuuripoliitika kujundamist ja elluviimist arhitektuuri- ja disaini-, audiovisuaal- (sh meediateenuste ja filmivaldkonna), etenduskunstide, kirjanduse, kujutava kunsti, loomemajanduse ning muusikavaldkonnas. 

Asekantsleri peamiseks tööülesandeks on kunstide valdkonna teemade riiklik juhtimine ja sidumine, samuti kunstide valdkonna riigiasutuste, riigi osalusel asutatud sihtasutuste ning peamiste valdkondlike katusorganisatsioonide kaudu kunstide valdkonna arendamine. Asekantsler korraldab ministeeriumi kaudu rahastatavate riiklike programmide rakendamist ning valdkonnaga seotud strateegiliste dokumentide ja õigusaktide koostamist.

Eelmine asekantsler Raul Oreškin jäi aasta lõpus Tartu kaubamajas vargusega vahele, kui kaubamaja toidupoe turvatöötaja märkas mitmesuguseid kaupu näpanud meest ning pidas ta kinni. Selgus, et Oreškin oli varastanud veini, jäätist ja päikesekreemi, kokku 50 euro väärtuses kaupa.

«Tabatud isik oli kaine, käitus rahulikult ja kahetses tehtut. Tema suhtes alustati väärteomenetlust ning teisipäeval kuulab politsei üle turvatöötaja,» kommenteeris juhtunut BNSile Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Postimehele on teada, et varem pole Oreškinil seesuguseid juhtumeid ette tulnud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles