iDeal kampaania

Volgi ja Bella sit-down komöödiast saab sit-down tragöödia

Igor Maasik 19.09.1961 – 01.05.2018

FOTO: promo

7. märtsil esietenduvast Peeter Volkonski ja Onu Bella Eesti esimesest sit-down komöödiast on prooviperioodi käigus saanud sit-down tragöödia ja ja artistid nõuavad lavale veidraid rekvisiite.

Detsembris, mil etendust esimest korda avalikkusele tutvustati, olid mehed veendunud, et nad tahavad teha midagi teisiti, midagi, mis erineks rohketest  stand-up komöödiatest. Mehed lubasid lavale tulla sit-down komöödias ja mitte üksi, vaid kahekesi.

«Proovide käigus sai selgeks, et see on ääretult kurb etendus, kus kaks vanameest leinavad oma noorust,» ütles Peeter Volkonski. «See ei ole stand-up comedy, see on sit-down tragedy,» täiendas Onu Bella. Korraldajad on lubanud piletid tagasi osta neilt, kes žanrimuutusega rahul ei ole.

Volkonski ja Bella avaldasid korraldajatele nõudmised asjade osas, mida nad laval ja lava taga näha tahavad. Muu hulgas on loetelus:

  • mensuur,
  • kõhulahtisti,
  • akvalangisti mask,
  • süstlad,
  • antiseptik,
  • 2 klaasi piima.

Milleks asju kasutatakse, saab meeste sõnul teada alles etendusel.

Mida arvad konkurent-püstijalameistrid? 

Märt Avandi: «Onu Bella ja Volk on ikoonid. Nad võivad ausalt öeldes ükskõik mida teha, andekalt ja vaimukalt või siis üldse mitte. Mõlemal juhul on hea.»

Jan Uuspõld: «Volk karjus lavalt rahvale: «Ütle redel!», mille peale publik ütleski ja Volk vastas: «Su s*tt on vedel!». Onu Bella võttis aga noorelt vabariigilt süütuse. See, kui nad koos üles astuvad –  Volk ja Bella – sellest saab mingi eriliselt huvitav õhtu.»

Ott Sepp: «Volk ja Bella. See mida nad teevad, see on nagu mingi arusaamatu satiir. Lihtsalt tehtud, aga aru saab alles kolmandas plaanis.»

Bella ja Volk istuvad maha

L. 07.03 kell 19 Laagri City Kontserdimaja

T. 10.03 kell 19 Viimsi Huvikeskus

R. 13.03 kell 19 Aruküla Rahvamaja

L. 14.03 kell 19 Pärnu Kontserdimaja

E. 16.03 kell 19 Tartu Vanemuise Kontserdimaja

T . 17.03 kell 19 Tallinna Vabalava

R. 20.03 kell 19 Keila Kultuurikeskus

Seni avaldamata VIDEOSKETŠ: „Miskit ei tea sinust“ (1991)

VIDEO: „Sa oled hea“ (1991) Tartu PER büroos olid just Peeter Volkonski ja Onu Bella need, kes hoolimata kehtivast seadusandlusest juba aastal 1991 paari pandi. Vahur Kersna toimetamisel valminud videot ei ole enamik inimesi üle 23 aasta näinud. Videos teevad kaasa Matti Milius ja Heli Vahing. Videos kõlab Eugen Feliciuse suurepärane lugu „Sa oled hea, sa oled väga hea“.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles