K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti kultuuri tutvustamiseks maailmas jagati üle 400 000 euro

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments
Eesti Muusikaauhinnad 2015. Ewert and the Two Dragons
Eesti Muusikaauhinnad 2015. Ewert and the Two Dragons Foto: Mihkel Maripuu

«Eesti kultuur maailmas» 2015. aasta I taotlusvoorust said raha ka Ewert and The Two Dragons ja Trad.Attack!. Kokku sai toetust 55 projekti ja nende vahel läks jagamisele 431 921 eurot. 

 

«Seekord laekus taotlusvooru rekordarv taotlusi – 122, mida on peaaegu kolmandiku võrra rohkem, kui eelmisel aastal. Esmakordselt said taotlusvoorust toetust väliseesti seltside ja ühingute kultuuriprojektid,» märkis kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel.

Sellest taotlusvoorust sai suurima toetuse Eesti Rahvusmeeskoor, kellele komisjon otsustas eraldada 50 000 eurot kontsertreisiks Kanadas. RAMil on Kanadas kavas anda kaheksa kontserti, neli töötuba nii kanada lauljatele kui dirigentidele, lisaks esinetakse Kanada Parlamendihoones.

Eesti Gregoriaani Ühingule eraldati taotlusvoorust 34 000 eurot kontsertreisideks Jaapanisse, Belgiasse, Saksamaale, Inglismaale, Prantsusmaale ja Rumeeniasse. Music Estonia MTÜ sai taotlusvoorust 30 000 eurot kodumaise muusika tutvustamiseks välismaal.

Klaaspärlimäng Sinfoniettale otsustas komisjon eraldada I poolaasta välisreisideks 20 000 eurot. Ewert and The Two Dragons sai USA kontserttuuriks taotlusvoorust 7500 eurot ja Trad.Attack! esinemisteks välismaal 6000 eurot.

Väliseesti kultuuriühingute kultuuriprojekte toetati kokku 35 500 euroga. Toetust sai Tartu Uus Teater esinemisteks Inglismaal ja Šotimaal, teater «Varius» Eduard Vilde 150. sünniaastapäevale pühendatud etenduse jaoks Göteborgis ning Tallinna Linnateater ülesastumiseks Brüsselis.

MTÜd Tantsutare ja Loovlend ning Saaremaa Meeskoor said toetust,  et osaleda 5.-9. augustil 2015 toimuvatel Lääneranniku Eesti Päevadel Kanadas. Toetust sai ka noorte segakoor Vox Populi, et anda kontserte New Yorgis ja Washingtonis kavaga, mis on pühendatud Veljo Tormise 85. sünnipäevale.

Kunsti valdkonnast eraldati suurim toetus Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse MTÜ-le, kes sai 25 000 eurot selle aasta rahvusvaheliste koostööprojektide läbiviimiseks ja kunstimessidel osalemiseks.

Teatri valdkonnast toetati suurema summaga SAd Teater NO99, kes sai 13 570 eurot Avignoni teatrifestivalil osalemiseks.

Kirjanduse valdkonnast eraldati Eesti Lastekirjanduse Keskusele taotlusvoorust 10 000 eurot Eesti illustraatorite näituse eksponeerimiseks Itaalias.

Filmivaldkonnast sai toetust näiteks Eesti peakonsulaat Peterburis, kes sai taotlusvoorust 10 000 eurot Eesti Filminädala korraldamiseks. SA Eesti Filmi Instituut sai Eesti filmide tutvustamiseks maailmas samuti 10 000 eurot. Nukufilm OÜ-le eraldati komisjoni otsusega taotlusvoorust 6000 eurot, et osaleda Annecy rahvusvahelisel filmifestivalil ning MIFA filmiturul.

Järgmine «Eesti kultuur maailmas» taotlusvooru tähtaeg on 30. aprill 2015.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles